ایستگاه خبر

شرکت حسابرسی EY ابزارهای خاصی برای رسیدگی به کارمزدهای بالای اتریوم عرضه نمود

شرکت حسابرسی Ernst & Young) EY) با عرضه‌ی یک پروتکل «اثبات هیچ‌آگاهی (zero-knowledge proof)» برای لایه‌ی دوم شبکه‌ی اتریوم، به کاهش کارمزدهای بالای آن کمک خواهد نمود. اثبات هیچ‌آگاهی که به اختصار ZKP نامیده می‌شود روشی در رمزنگاری است که طرف (اثبات‌کننده) می‌تواند به طرف (تصدیق‌کننده) ثابت کند بیانیهٔ ارائه‌شده صحیح است. این روش فقط صحت بیانیه را تصدیق می‌کند و هیچ اطلاعات اضافه‌ای را به‌جز این حقیقت که بیانیه واقعاً صحت دارد ارسال نمی‌کند. این روش برای انتقال محرمانه‌ی توکن‌های ERC-20 و ارتقای کارآمدی تراکنش‌ها طراحی شده است.

این پروژه که به «Nightfall 3» معروف است، اثبات هیچ‌آگاهی را با مدل جدیدی جهت تایید تراکنش‌ها ادغام می‌نماید. این پروتکل مرکب ZK-Optimistic Rollup نام داشته و تراکنش‌های ZKP را در گروه‌هایی تجمیع می‌کند که  «رول آپ – rollups» نام دارند. طبق گزارش‌های منتشر شده، گروه EY در گذشته برای اجرای پروتکل‌های ZKP در دامنه‌های عمومی فعالیت‌هایی انجام داده است.

شرکت حسابرسی EY ابزارهای خاصی برای رسیدگی به کارمزدهای بالای اتریوم عرضه نمود

رول آپ‌های Optimistic

رول آپ‌های Optimistic از فناوری‌های لایه‌ی دوم شبکه‌ی اتریوم هستند که امسال آغاز به‌کار کرده‌اند. این رول آپ‌ها، برای دستیابی به انعطاف‌پذیری بیشتر، کمی مقیاس‌پذیری را نادیده می‌گیرند. شبکه‌ی اتریوم به کمک این فناوری به‌جای آنکه هر تراکنش را جداگانه تائید کند، همه‌ی آنها معتبر فرض خواهد کرد و تا زمانی که با تراکنش‌های جعلی روبرو نگردد به دخالت کاربران نیازی نخواهد داشت.

در مطلب منتشر شده از سوی EY آمده است با کمک رول آپ‌های ZK-Optimistic، بلاک‌چین اتریوم قادر است برای هر تراکنش تا ۸۲۰۰ واحد گس تعیین کرده و همزمان حریم شخصی کاربران را نیز حفظ نماید. این مطلب خاطرنشان کرد:

«این رقم تقریبا یک‌هشتم هزینه‌ی انتقال یک توکن ERC20 معمولی است.»

طراحی پروژه‌ی «Nightfall 3» به‌گونه‌ای است که شیب سختی یادگیری ماشینی را کاهش می‌دهد تا فعالیت توسعه‌دهندگان را برای اجرای حریم شخصی تسهیل نماید. «Nightfall 3» یک واسط برنامه‌نویسی کاربردی (API) استاندارد را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد که به سایر ابزارهای انتقال توکن شبیه است.

پیشنهاد مطالعه: هزینه گس اتریوم: یک توضیح ساده

Source

https://coiniran.com/?p=46396
دکمه بازگشت به بالا