ایستگاه خبر

بانک مرکزی اروپا درمورد یورو دیجیتال : ما باید آماده‌ی انتشار باشیم!

بانک مرکزی اروپا گزارش جدیدی در مورد یورو دیجیتال منتشر و اعلام کرده است در صورت بروز نیاز به ارز دیجیتال باید آماده صدور ارز دیجیتال باشد.

سند جامع موجود، آخرین ایده‌ی بانک مرکزی در مورد یورو دیجیتال را بیان می‌کند و پیشنهاد می‌دهد که این بانک می‌تواند هر دو مدل متمرکز و غیرمتمرکز را برای ارز دیجیتال در نظر بگیرد.

این گزارش توسط گروه ویژه بالادستی یوروسیستم در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) تهیه شده و متعاقباً توسط شورای حکومتی تصویب شده است. در این گزارش به نقل از بانک مرکزی اروپا آمده است که یورو دیجیتال بیشتر به عنوان مکمل به کار خواهد رفت تا اینکه بخواهد جایگزینی برای پول نقد باشد.

بانک مرکزی اروپا می‌گوید هنوز تصمیمی در مورد نیاز ارز دیجیتال اتخاذ نشده است، اما «اگر نیاز باشد، باید آماده صدور باشد.»

فابیو پانتا، رئیس کارگروه CBDC ECB، گفت بانک مرکزی اروپا در حال کار با بانک‌های مرکزی ملی برای بررسی مسائل مربوط به واحد پول بانک مرکزی است.

«اینکه آیا ما به یورو دیجیتال نیاز داریم یا نه یک سوال اساسی و فوری است و بانک مرکزی اروپا و بانک‌های مرکزی ملی منطقه یورو آن را با هم بررسی می‌کنند.»

بیشتر بخوانید: یک مقام بانک مرکزی اروپا می‌گوید ارز دیجیتال می‌تواند جایگزینی برای پول نقد باشد!

در این گزارش، بانک مرکزی اروپا بیان می‌کند برای مقابله با چالش‌های ناشی از ایجاد CBDC آماده است. قرار است یک فرآیند مشاوره عمومی در تاریخ ۱۲ اکتبر آغاز شود، در حالی که بانک مرکزی اروپا خاطرنشان می کند «آزمایشات به طور موازی و فارغ از تصمیم نهایی آغاز خواهد شد.»

این خبر در حالی منتشر می شود که بانک های مرکزی سراسر جهان درگیر تحقیق و توسعه ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی هستند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41390
دکمه بازگشت به بالا