ایستگاه خبر

mStable در اوایل عرضه توکن خود به سرمایه‌گذاران، عقب نشینی کرد

به گزارش خبرگزاری Decrypt، روز سه شنبه مشخص شد که ۳.۱ میلیون توکن MTA توسط شرکت mStable با قیمت ۰.۱۵ دلار به سرمایه‌گذاران فروخته شده است. قیمت آن‌ها درست بعد از لیست شدن به ۳.۵ دلار رسیده است.

یک نقدینگی فوری که می توانست فقط سه روز پس از فروش اولیه، به آنها بازده ۲۴ برابر بدهد. تیم این شرکت به سرعت نسبت به این مسأله پاسخ داد و تصمیم گرفت که گردش توکن‌ها را برای مدت ۳ ماه متوقف کند. مسأله اصلی برای منتقدان هجوم ناگهانی سرمایه گذاران اولیه برای نقد کردن توکن‌ها است. همچنین کاهش قیمت ۲۵ درصدی نیز این مسأله را شدیدتر می‌کند.

اگرچه، در واقعیت به نظر می رسد که فروشندگان معامله گرانی بودند که نسبت به خبر توزیع توکن‌ها به سرمایه گذاران اولیه واکنش نشان دادند، اما به نظر می‌رسد که خود سرمایه گذاران اولیه در این صف نبوده‌اند. توکن MTA عرضه اولیه خود را از طریق یک حراج در پلت فرم Mesa برای ۲.۶۶ میلیون توکن گذراند. دو روز بعد توکنی توسط سرمایه گذاران اولیه با قیمت ۰.۱۵ دلار خریداری شده بود،‌ با قیمت ۳.۵ دلار داد و ستد می‌شد.

تیم mStable اعلام کرد که سرمایه گذاران اولیه که توکن‌ها را دریافت کردند به طور خودجوش به آن‌ها رجوع کرده و یک تعهد الزام آور به لحاظ قانونی ارائه کردند که به مدت سه ماه توکن‌های خود را قفل کنند. سرمایه‌ گذاران اولیه متعهد شدند که تا ۲۴ ساعت توکن ها را به همان آدرسی که از آن فرستاده شدند، ارسال کنند.

با این که تیم اصلی این شرکت قبلا اعلام کرده بود که ۲.۸ درصد از توکن‌ها از ابتدا آزاد هستند و ۱۱ درصد که شامل توکن‌های سرمایه گاران اولیه نیز است، در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ آزاد خواهند شد،‌ اما مشخص نبود که این حجم عظیم ۳.۱ میلیونی، ۴ روز بعد از عرضه اولیه آماده برای فروش باشند. در کنار قفل کردن توکن‌های سرمایه گذاران اولیه، این شرکت همچنین برای شفافیت بیشتر، شروع دوره واگذاری پروتوکل را از سه ماه آینده به شش ماه آینده تغییر داد.

این اتفاقات یادآور روز‌های داغ ICO در سال ۲۰۱۷ است، اما با یک تفاوت اصلی: این که اکنون بسیاری از پروژه‌ها محصولاتی دارند که با گسترش افق حکم‌رانی سیستم خود برای انتقال و توزیع ارزش بین یک جامعه به کار می‌روند. در این مورد خاص هیچ حالتی از حکم‌رانی زنجیره‌ای وجود نداشت اما با اعتراض‌های جامعه‌ اتریوم، تیم mStable به سرعت اقدام کرد.

https://coiniran.com/?p=40250
دکمه بازگشت به بالا