ایستگاه خبر

ترون درحال پیشی گرفتن از EOS؛ اتریوم با فاصله اول است!

براساس گزارش جدید DappReview سه پلتفرم اتریوم، EOS و ترون در مجموع ۹۸ درصد کل فعالیت DApp ها را به ارزش کلی ۲۳ میلیارد دلار میزبانی می‌کنند. در یکسال گذشته اترویم با ۱۲.۸ میلیارد دلار، EOS با ۶ میلیارد دلار و ترون با بیش از ۴ میلیارد دلار رتبه‌های اول تا سوم را به خود اختصاص داده‌اند. دو پلتفرم IOST و Sreem که به ترتیب رتبه‌های چهارم و پنجم را در اختیار دارندحدود ۱۰۰ میلیون دلار و ۵۰ میلون دلار تراکنش‌ داشته‌اند.

همچنین، حوزه‌ی فعالیت محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApp)به بازی و صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi) مربوط می‌شود. طبق این گزارش ۹۰ درصد تراکنش‌های DApp های اتریوم در سال گذشته مربوط به صنعت مالی غیرمتمرکز بوده است. در سال ۲۰۱۹ اتریوم میزبان بیش از ۲۲ میلیون تراکنش روی ۱۲۰۰ اپلیکیشن غیرمتمرکز داشته است. همچنین، اتریوم سهم خوبی از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز بازی‌ دارد که به دلیل استفاده از توکن‌های غیرقابل تعویض در این گزارش محاسبه نشده‌اند.

از طرف دیگر، حجم تراکنش‌های ترون به شدت به بازی‌ها وابسته است بطوریکه از ۴.۴ میلیارد دلار حجم کلی در سال ۲۰۱۹ حدود ۳.۹ میلیارد دلار آن از بازی‌های غیرمتمرکز کسب شده است. ترون سهمی ۹۰ درصدی در اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز کازینو دارد و تنها ۸ درصد DApp های آن مربوط به DeFi است.

با اینکه EOS حجم معاملات بیشتری نسبت به بلاک چین ترون به خود اختصاص داده اما از مشکلات تراکم و حملات سایبری رنج می‌برد و این مشکلات باعث شده کاربران و توسعه‌دهندگان آن به دیگر پلتفرم‌ها مهاجرت کنند. در حال حاضر ترون از لحاظ تعداد اپلیکیشن غیرمتمرکز و تعداد کاربر فعال از بلاک چین EOS پیشی گرفته است.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=36193
دکمه بازگشت به بالا