ایستگاه خبر

کارمزد تراکنش‌های اتریوم به بالاترین حد خود در ماه می 2022 رسید

کارمزد تراکنش‌های اتریوم بار دیگر به اوج خود رسیده است که آخرین بار در ماه مه 2022 دیده شده بود. این رکورد نگرانی‌هایی را در مورد تأثیر استفاده از شبکه اتریوم و توکن بومی آن، اتر، ایجاد کرده است.

اتریوم، دومین رمزارز بزرگ از منظر سرمایه‌گذاری در بازار ، یکی از پلتفرم‌های پیشرو در زمینه امور مالی غیرمتمرکز (DEFI) و توکن‌های غیر قابل تعویض (NFTS) است. این شبکه به دلیل محبوبیت روزافزون میم‌کوین‌ها مانند PEPE ، با افزایش فعالیت روبرو شده است ، که باعث افزایش تراکم شده است.

در تاریخ 2 ماه می ، طبق اطلاعات Dune Analytics، میانگین متوسط معامله در شبکه اتریوم به حدود 87 GWEI افزایش یافت. به گفته هیلدوببی، محقق داده‌ها با نام مستعار در شرکت VC Dragonfly، این تراکم عمدتاً به افزایش فعالیت زنجیره‌ای در معاملات میم‌کوین‌ها نسبت داده شده است.

در حالی که این افزایش فعالیت ممکن است نشان‌دهنده افزایش علاقه به بازار رمزارزی باشد، می‌تواند نگرانی‌های مربوط به مقیاس‌پذیری شبکه و تأثیر افزایش هزینه‌ها بر کاربران را برجسته کند. کارمزد بالای معامله می‌تواند کاربران را از تعامل با برنامه‌های غیر متمرکز در شبکه اتریوم باز دارد.

شبکه اتریوم علاوه بر افزایش فعالیت معاملات میم‌کوین‌ها، که تعداد معاملات موجود در شبکه اتریوم را افزایش داده و منجر به افزایش کارمزد تراکنش‌های اتریوم می‌شود، شاهد افزایش فعالیت صرافی‌های غیر متمرکز (DEXS) در اتریوم نیز بوده است.

داده های Dune Analytics نشان می دهد که DEX های مبتنی بر اتریوم افزایش حجم داشته‌اند و کل حجم معاملات در این پلتفرم‌ها تنها در ماه آوریل از 63 میلیارد دلار فراتر رفته است.

شایان ذکر است که افزایش کارمزد تراکنش‌های اتریوم به ارزش اتر آسیب می‌زند، زیرا کاربران ممکن است به دنبال بلاکچین‌‌های جایگزین با هزینه معاملات پایین‌تر باشند. نمونه‌ای از این مورد، علاقه فزاینده به سایر بلاکچین‌های لایه 1 مانند سولانا (Sol)، کارادنو (ADA)، فانتوم (FTM) و غیره است.

با این حال، ویتالیک بوترین ، بنیانگذار اتریوم اخیراً اظهار داشت که این شبکه می‌تواند سرعت 100000 معاملات در ثانیه را مقیاس‌بندی کند. اظهار نظر وی می ‌واند به کاهش نگرانی‌های حول مقیاس‌پذیری شبکه و کاهش کارمزدهای معاملات کمک کند.

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا