ایستگاه خبر

سرویس نام اتریوم (ENS) از ۲ میلیون نام دامنه عبور کرد

با ثبت رکوردی جدید در ماه جولای، بیش از ۲ میلیون نام دامنه در سرویس نام اتریوم (ENS) ثبت شده است.

رکوردشکنی سرویس نام اتریوم در جولای

سرویس نام اتریوم تنها در مدت کمی بیش از پنج سال از عمر خود به رکورد بیش از ۲ میلیون ثبت نام دامنه دست یافته است. علاوه بر این، بخش قابل توجهی از این نام‌های دامنه در ماه جولای ۲۰۲۲ ایجاد شدند، زمانی که این پروژه بیشترین افزایش درآمد ماهانه را داشت.

طبق گزارش Dune Analytics، از ۲ میلیون آدرس، ۳۷۸۸۰۴ ثبت نام در ماه جولای اتفاق افتاد، زمانی که درآمد پروتکل نیز به بالای ۶.۸ میلیون دلار رسید. اعداد جولای بالاترین ثبت نام ماهانه تاکنون بوده است، نزدیکترین ببه این عدد در ماه می و حدود ۳۶۵ هزار ثبت نام بوده است که تقریباً ۱۲۴ درصد بیشتر از آوریل (تقریباً ۱۶۳ هزار ثبت نام) است. آشفتگی مرتبط با Terra LUNA در بازار بر روی اعداد در ماه ژوئن تأثیر گذاشته بود که تنها ۱۲۲ هزار ثبت ENS داشت. با این حال، اعداد جولای نشان می‌دهد که بازار در حال بهبود است.

افزایش تمدید دامنه

کارشناسان بر این باورند که افزایش ناگهانی در پذیرش ENS به دلیل به‌روزرسانی آینده شبکه اتریوم است که در نتیجه آن هزینه‌ گس شبکه به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. علاوه بر این، بسیاری از افراد مشهور نیز دامنه‌های ENS را خریداری کرده‌اند، آن را در توییتر و دیگر پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی به نمایش گذاشته‌اند و مردم را به انجام این کار ترغیب می‌کنند.

با این حال، این فقط ثبت نام دامنه نیست که در ماه های اخیر افزایش یافته است. داده‌ها نشان می‌دهد که کاربران بیشتری ماندن در اکوسیستم ENS انتخاب می‌کنند، زیرا تعداد تمدیدها نیز افزایش یافته است. دوره یک ساله از می ۲۰۲۱ تا آوریل ۲۰۲۲ شاهد تمدید ماهانه در محدوده چهار رقمی بود. با این حال، می ۲۰۲۲ شاهد حدود ۱۶.۶ هزار تمدید دامنه ENS بود. و ماه جولای، با ۲۵.۸ هزار تمدید یک رکورد دیگر ثبت کرد.

ENS چیست؟

سیستم نام‌گذاری مبتنی بر اتریوم به کاربران اجازه می‌دهد تا نام‌های دامنه ENS را ایمن کنند که به عنوان توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) عمل می‌کنند و می‌توانند در بازارهای NFT مانند OpenSea خرید و فروش شوند. ENS اساساً یک پروتکل غیرمتمرکز Web3 است که رشته‌های پیچیده‌‌ای از اطلاعات الفبایی-عددی مبتنی بر کاراکترهای تولیدشده توسط ماشین را به نام‌های انسان‌پسند اختصاص می‌دهد. این سیستم به کاربران اجازه می‌دهد نام‌های کاربری ساده‌ای به جای آدرس‌های پیچیده کیف پول و وبسایت‌‌های غیرمتمرکز ایجاد کنند. به عنوان مثال، می‌تواند آدرس‌های کیف پول قابل خواندن توسط ماشین مانند «۷g978dn39ji9sx» را به یک نام قابل خواندن برای انسان مانند «ABC.eth» تبدیل کند. در اصل، ENS یک NFT است که می‌تواند به عنوان یک آدرس کیف پول ETH، یک هش رمزنگاری یا یک URL وبسایت عمل کند.

 

پیشنهاد مطالعه: سرویس انتخاب نام اتریوم (ENS): ارسال نام خود به جای آدرس کیف پول

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=57091
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x