ایستگاه خبر

توقف خدمات فلکس‌پول پنجمین استخر بزرگ استخراج اتریوم به روسیه

فلکس‌پول (Flexpool)، پنجمین استخر بزرگ استخراج اتریوم در جهان، احتمالاً اولین استخر استخراجی در میان هم‌نوعان خود است که ارائه خدمات به کاربران روسی را پس از تهاجم این کشور به اوکراین متوقف کرد.

این اقدام برای نشان دادن همبستگی با اوکراین انجام شد. سخنگوی فلکس‌پول عصر پنجشنبه در پیامی در کانال رسمی تلگرام خود گفت: «ما به‌رغم دیدگاه‌های شخصی خود به عنوان یک شرکت، عموماً در سیاست دخالت نمی‌کنیم. با این حال، این [جنگ] بزرگتر از سیاست است، بزرگتر از دیدگاه‌های هر کسی.»

در این پیام که از ماینرهای روسی عذرخواهی می‌کند، آمده است که استخر نمی‌خواهد از بحران سود ببرد یا به طور غیرمستقیم آن را تأمین مالی کند، بنابراین تمام خدمات به آدرس‌های IP روسیه را لغو می‌کند و مانده‌های معوقه را به کاربران پرداخت می‌کند.

طبق پلتفرم اطلاعات miningpoolstats.com، فلکس‌پول پنجمین استخر بزرگ استخراج اتر در جهان است و احتمالاً این اولین شرکتی است که دسترسی روس‌ها را در بحبوحه بحران امنیتی قطع می‌کند.
Hiveon، دومین استخر بزرگ، پیام همبستگی خود را به اوکراین ارسال کرد و گفت که «غیرممکن است که بتوان از خشونت در اوکراین دور ایستاد» اما از هیچ اقدام رسمی‌ای علیه روس‌ها خبر نداد.

کاربران Reddit اشاره کرده‌اند که استخراج‌کنندگان می‌توانند از VPN های کارآمد برای دور زدن محدودیت‌های فلکس‌پول استفاده کنند.

 

پیشنهاد مطالعه: استخراج اتریوم با کامپیوتر

 

Source

https://coiniran.com/?p=49967
دکمه بازگشت به بالا