ایستگاه خبر

کاهش ۲۰ درصدی نرخ هش‌ اتریوم

استخراج‌کنندگان بیت کوین در چین تنها افرادی نیستند که ماه گذشته در معرض سرکوب سطح بالای این کشور در مورد تجارت و فعالیت‌های استخراج بیت کوین قرار گرفتند. نرخ کل هش اتریوم ، دومین شبکه بزرگ بلاکچین از حیث سرمایه بازار، هم ماه گذشته، به ویژه در دو هفته گذشته، با افت شدیدی روبرو شده است.

داده‌های Etherscan.io نشان می‌دهد که نرخ هش این شبکه قبل از رسیدن به بالاترین سطح یعنی حدود ۶۴۳ تراهش بر ثانیه در ۲۰ مه، در یک روند افزایشی بوده است.

این زمانی بود که شورای دولتی چین، دولت مرکزی این کشور، یادداشتی را از جلسه‌ای منتشر کرد که در آن مقامات عالی رتبه در مورد سرکوب «فعالیت‌های استخراج بیت کوین» اظهار نظر کردند.

این اظهارنظرها در ابتدا عدم اطمینانی را در میان ماینرهای چینی به وجود آورد که نمی‌دانستند چه زمانی این مقررات نظارتی اجرا خواهد شد.

نرخ هش همچنان رو به کاهش

برای دو هفته پس از ۲۰ مه، نرخ هش شبکه اتریوم در سطح ۶۰۰ TH / s نسبتاً ثابت باقی ماند. اما پس از ۹ ژوئن، هنگامی که دولت سین‌کیانگ به مقامات منطقه توسعه اقتصادی ژان‌دانگ دستور داد تا منابع انرژی «مزارع استخراج ارز مجازی» را محدود کنند، کاهش شدیدتری را تجربه کرد.

دولت سیچوان از سین‌کیانگ پیروی کرد و در ۱۸ ژوئن حکم مشابهی را صادر کرد. همین امر باعث شد اکثر مزارع استخراج در دو منطقه معدنی برتر فعالیت خود را متوقف کنند.

میزان هش شبکه اتریوم در حال حاضر به زیر ۵۰۰ TH / s رسیده است که به معنای کاهش ۲۰ درصدی است. در مقایسه، نرخ هش کل بیت کوین به کمتر از ۱۰۰ تراهش در ثانیه کاهش یافته است. یعنی تقریباً ۵۰ درصد نسبت به بالاترین رقم اخیر خود سقوط داشته است.

تأثیرات گسترده‌تر

در همین حال، قدرت هش Sparkpool مستقر که زمانی بزرگترین استخر استخراج اتریوم بود، از حدود ۱۵۰ TH / s به ۸۵ TH / s کاهش یافته است.

علاوه بر این، Poolin، یکاستخر بزرگ استخراج بیت کوین مستقر در چین که اتریوم نیز استخراج می‌کرد، پرداخت ماینینگ را برای کاربرانی که توکن‌های هش بیت کوین یا اتریوم خود را ذخیره کرده اند متوقف کرده است. این شرکت گفت که عملیات اختصاصی استخراج بیت کوین و اتریوم در چین با دستورات اخیر دولت فلج شده است.

اطلاعات حاصل از برنامه چینی Manmanbuy، که قیمت‌های ابزارهای مختلف الکترونیکی را ردیابی می‌کند، نشان می‌دهد که در ماه‌های گذشته مدل‌های مختلف پردازنده‌های گرافیکی بین ۲۰ تا ۵۰ درصد کاهش قیمت داشته‌اند.

 

پیشنهاد مطالعه: استخراج اتریوم با کامپیوتر

 

Source

https://coiniran.com/?p=46217
دکمه بازگشت به بالا