ایستگاه خبر

افزایش ۲۳۰۰ درصدی هزینه‌ی گس تراکنش‌های اتریوم از ماه ژوئن!

داده‌های منتشر شده از سوی سایت تحلیلی BitInfoCharts حاکی از افزایش میانگین هزینه‌ی گس تراکنش‌های اتریوم به رقم ۵۱.۴۵ دلار دارد. این رقم از ماه ژوئن سال جاری تاکنون ۲۲۹۳ درصد بیشتر شده است. هزینه‌ی گس در ماه اخیر نوسان بسیار زیادی داشت، زیرا کارمزد تراکنش‌های اتریوم در سه روز پیش تنها ۲۲.۵۲ دلار بود و در ۱۵ اکتبر نیز این رقم معادل ۴۵.۷۴ دلار بوده است.

پس از عرضه‌ی هارد فورک لندن در ماه آگوست شاهد تلاطم فراوانی در کارمزد تراکنش‌های اتریوم بوده‌ایم، علی‌رغم اختلاف قیمت‌های فاحش می‌توان یک روند صعودی و بلندمدت را برای آن متصور شد. نکته‌ی حائز اهمیت بازه‌ی یک روزه‌ی نمودارهای ارائه‌شده از سوی BitInfoCharts است، درحال حاضر میانگین هزینه‌ی گس طبق سایت Etherscan معادل ۴۴.۳۳ دلار می‌باشد.

علت افزایش هزینه‌ی گس چیست؟

رابطه‌ی مستقیمی بین میزان تقاضا برای اتریوم و افزایش هزینه‌ی گس تراکنش‌ها وجود دارد. همان‌طور که می‌دانیم در هفته‌ی گذشته قیمت دو دارایی برتر رمزنگاری بازار یکی پس از دیگری به اوج تاریخی تازه‌ای رسیدند.

باآنکه قیمت بیت‌کوین از اوج خود خارج شده و با ۸ درصد کاهش هم‌اکنون ۶۱,۱۷۶ دلار است، اتریوم به روند گاوی خود ادامه داده و روز پیش رکورد جدید ۴۴۵۶ دلاری را ثبت نموده است.

بیت‌کوین و اتریوم که به‌ترتیب جایگاه اول و دوم بازار را تصاحب نموده‌اند در اکثر مواقع از رفتار قیمتی مشابهی برخوردارند. مجموع ارزش بازار این دو رمز ارز ۲.۶۳ تریلیون دلار است که بخش بیشتر (۱.۱ تریلیون دلار) به بیت‌کوین تعلق داشته و بیش از نیم تریلیون دلار نیز دراختیار اتریوم است.

تقریبا می‌توان دوبرابر شدن میانگین هزینه‌ی گس را با افزایش حجم معاملاتی اتریوم در بازه‌ی هفت روز پیش برابر دانست. حجم اتریوم معامله شده در یکشنبه‌ی گذشته ۱۴.۷ میلیارد دلار بود، اما این رقم در روز پیش تا ۲۶ میلیارد دلار افزایش داشت.

شاید بتوان رفتار قیمتی به‌شدت صعودی اتریوم طی هفت روز پیش را به‌خاطر آخرین بروزرسانی بلاک‌چین آن دانست. Altair نام جدیدترین بروزرسانی اتریوم است که درراستای دست‌یابی به یک شبکه‌ی کم‌مصرف‌تر، سریع‌تر و ارزان‌تر فعال شده است.

هدف اصلی Altair را می‌توان تسهیل مهاجرت شبکه اتریوم از سازوکار اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) دانست که در آن نقش ماینرها و مصرف بالای انرژی برق بسیار کم‌رنگ خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: هزینه گس اتریوم: یک توضیح ساده

Source

https://coiniran.com/?p=48109
دکمه بازگشت به بالا