ایستگاه خبر

Fairwin به طور کامل بسته شد! آسیب‌پذیری در قرارداد هوشمند خطر از بین رفتن سرمایه کاربران را درپی دارد

برنامه غیر متمرکز Fairwin که بر روی پلت‌فرم اتریوم نوشته شده بود، به دنیال آسیب پذیری موجود در قرارداد هوشمند خود به طور کامل با شکست مواجه شد. محققین هشدار می‌دهند که اگر ادمین این برنامه بخواهد، می تواند تمام موجودی کاربران خود را به سرقت ببرد.

به گزارش خبرگزاری Be in crypto، در تاریخ ۲۶ سپتامبر اولین پست های اینترنتی در رابطه با مشکلات امنیتی و ساختاری Fairwin منتشر شد. همین اظهار نظرها منجر به خروج دسته جمعی کاربران از این برنامه غیرمتمرکز شرط بندی گردید.

آقای Philippe Castonguay اولین کسی بود که به مقدار زیاد استفاده از gas در پلت فرم Fairwin مشکوک شد. در یک همکاری مشترک فیلیپ دریافت که ادمین قادر است تمامی این قرارداد هوشمند را به ورژن قبلی منتقل کند و همچنین اعضای تقلبی بسازد. این می توانست منجر به سرقت تمام موجودی اعضای پلت فرم Fairwin شود.

فیلیپ در نتها به این نتیجه رسید که پیش از وقوع هرگونه از این احتمالات کاربران باید موجودی خود را خارج کنند. در تاریخ ۲۶ سپتامبر رسما این پلت فرم بسته شد. تا آن زمان بسیاری از موجودی کاربران خارج شده بود اما در زمان نکارش این خبر معادل ۸ میلیون دلار اتریوم کاربران هنوز بر روی این قرارداد هوشمند وجود دارد.

Source

https://coiniran.com/?p=32734
دکمه بازگشت به بالا