ایستگاه خبر

بخشی جامعه‌ی اتریوم به مخالفت با طرح ProgPoW برخواست!

مخالفت با طرح بحث‌ برانگیز اثبات کار (ProgPoW) در جامعه اتریوم رو به افزایش است. ProgPoW یک الگوریتم اثبات کار (PoW) مقاوم در برابر استخراج با ASIC است که منجر به تغییر الگوریتم هش اتریوم موسوم به ETHhash می‌شود. طبق این طرح قرار است الگوریتم اجماع اتریوم به اثبات سهام (PoS) تغییر کند و جلوی انحصار استخراج‌کنندگان با ASIC گرفته شود و فضای کسب درآمد برای استخراج با GPU مهیا گردد.

هدف دیگر استفاده از ProgPoW جلوگیری از انشعاب شبکه در زمان انتقال به الگوریتم اثبات سهام است ولی مخالفان معتقدند اجرای ProgPoW احتمال انشعاب را افزایش می‌دهد. طبق گزارش‌های پیشین اتریوم قصد دارد اواسط امسال الگوریتم اجماع شبکه‌ی خود را از اثبات کار به اثبات سهام تغییر دهد.

ProgPoW اولین بار دو سال پیش مورد اعتراض قرار گرفت اما پس از فراخوان توسعه‌دهندگان اصلی در ۲۱ فوریه دوباره مورد توجه قرار گرفته است. فراخوان دهندگان طوماری را روز ۲۶ فوریه روی گیت‌هاب گذاشتند تا مخالفت خود را با این تصمیم نشان دهند.

این طومار توسط Justin Leroux سازمان‌دهنده‌ی ETHBoston ایجاد شد و در آن ادعا می‌شود که EIP-1057 فاقد پشتیبانی لازم برای گروه بزرگ و متنوع ذینفعان شبکه‌ی اتریوم است با این حال همچنان در دستور کار قرار دارد. این دادخواست توسط بیش از ۷۰ نفر از جمله هایدان آدامز مدیر عامل و بنیانگذار Uniswap، اندرو کیز همبنیانگذار DARMA Capital، تیم کولتر مدیر عامل Truffle Suite به امضا رسیده است.

مخالفان معتقدند تغییر الگوریتم هش ETH1 در این مرحله از تکامل شبکه موجب چندپارگی جامعه می‌شود و ریسک فنی زمانی ارائه می‌شود که لازم است تلاش و تمرکز برای جای دیگری خرج شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=37196
دکمه بازگشت به بالا