ایستگاه خبر

حمایت توسعه دهندگان از انشعاب سخت ضد ASIC اتریوم

به گزارش کوین ایران و به نقل از پایگاه خبری بیت کوین، اکانت Github اتریوم اخیرا تعداد قابل توجهی از پیشنهادات برای توسعه اتریوم دریافت نموده است. در اولین روز ماه آوریل، Vitalik Buterin، از بنیان گذاران اتریوم، پیشنهاد یک انشعاب سخت بر سقف موجودی توکن ETH معادل حدود ۱۲۰ میلیون واحد را مطرح نمود. چند روزی پیش از این، Piper Merriam برنامه نویس با حمایت از انشعاب سخت اتریوم در مقابل “استخراج اتریوم با ASIC” جبهه گرفت.

Vitalik پیشنهاد سقف سرمایه (Hard Cap) جدید بر موجودی اتریوم می دهد

بحث بر سر انشعاب سخت ضد ASIC اتریوم ؛ آیا انشعاب پیروز می شود؟
Vladimir Ribakov

بنیان گذار اتریوم اقدام به انتشار یک EIP “پیشنهاد بهینه سازی اتریوم” مبنی بر تجمیع سرمایه ای بر کل موجودی ۱۲۰,۲۰۴,۴۳۲ واحد ETH – دقیقا دو برابر میزان عرضه اولیه این توکن – نموده است.

ویتالیک این ایده را در اکانت توئیترش ابتدا به شکل یک شوخی مطرح نمود، اما به سرعت به شرح عمیق تر این موضوع پرداخت.

به گفته او این پیشنهاد “با توجه به این مطرح شده که ارائه ارزی جدید برای استخراج کنندگان الگوریتم PoW «شرط انجام کار» دیگر روشی موثر برای عرضه یک ارز منصفانه (منظور از منصفانه رعایت انصاف برای استخراج کنندگان با هدف جلوگیری از متمرکز شدن فرآیند استخراج است) یا هر سیاست دیگری نیست.” وی همچنین اصرار دارد تجمیع سرمایه بر کل موجودی “موجب تضمین پایداری اقتصادی پلتفروم، تحت وسیع ترین بازه شرایط ممکن می شود.”

نوشته مرتبط: انشعاب سخت اتریوم: آیا کاربران از آن پشتیبانی می کنند؟

 

ویتالیک می گوید اجرای این پیشنهاد نیازمند آن است که “طی انشعاب سخت که سبب تغییر سیستم توزیع پاداش استخراج (احتمالا مرحله اول پروژه Casper اتریوم که به نوعی تغییر الگوریم به “شرط سهام” PoS است) می شود، می باید تمامی پاداش های درون پروتکلی، تغییر (منظور از تغییر، تغییر ارزش است. این برگردان واژه redenominating است که در حوزه های مالی به نوعی حذف صفر از یک واحد پولی به دلیل کم شدن ارزش آن است. همچون اتفاقی که برای “لیره” ترکیه افتاد) داده شوند.”

وی افزود: “اگر به دلایلی EIP در زمانی اختیار شود که زمان برای درنظر گرفتن سقف سرمایه ۱۲۰ میلیون گذشته باشد، امکان در نظر گرفتن سقف بالاتر همچنان میسر است. پیشنهاد من ۱۴۴,۰۵۲,۸۲۸ واحد ETH، یا دقیقا ۲ برابر مقدار ارائه شده در بلاک منشاء (Genesis Block) شامل تعداد فروخته و از پیش استخراج شده است.”

پیشنهاد انشعاب سخت برای جلوگیری از استخراج با ASIC

بحث بر سر انشعاب سخت ضد ASIC اتریوم ؛ آیا انشعاب پیروز می شود؟
themerkle.com

چندین روز پیش از این نیز، Piper Merriam، یک توسعه دهنده با هدف پروراندن اندیشه یک انشعاب سخت در ذهن جامعه ETH، برای “اصلاح بلاک های اتریوم علیه استخراج با ASIC” یک EIP منتشر نمود.

آقای Merriam با اشاره به مقاله ای از Technews.cn، که احتمالا منبع اصلی شایعه است، چنین نقل می کند: “نظر به اخبار موجود در اینترنت احتمال وجود یک ASIC استخراج اتریوم در آینده وجود دارد.” او همچنین اشاره به رشته گفتگویی در “ردیت” مبنی بر این که احتمالا “بیت مین” (Bitmain) تا کنون مشغول استخراج ETH با استفاده از دستگاه های ASIC بوده، دارد.

این EIP با دو پرسش نهایی چنین نتیجه می گیرد: “آیا انشعاب سخت ethereum می باید موجب دشوارتر نمودن استخراج اتریوم با ASIC و ایجاد تمایل به اتخاذ انشعاب سخت در مقابل هرگونه استخراج اتریوم با ASIC در آینده شود.” و دوم این که “برای افزایش مقاومت در مقابل استخراج با ASIC، اتریوم چه تغییراتی باید صورت دهد.”

آیا شما هم با پیشنهاد ارائه شده توسط “ویتالیک” و “پایپر” موافقید؟ نظر خود را در این مورد به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

 

https://coiniran.com/?p=20011
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x