ایستگاه خبر

ایلان ماسک تعداد بیت کوین‌های تحت تملک خود را فاش کرد

ایلان ماسک، کارآفرین و میلیارد جنجالی سرشناس، روز گذشته اعلام کرد که چقدر بیت کوین در اختیار دارد.

ماسک که هم‌اکنون سکان هدایت خودروسازی تسلا را در دست دارد، دیروز در پاسخ به توییت جی‌.کی رولینگ، خالق مجموعه رمان‌های هری پاتر گفت که در حال حاضر ۰.۲۵ واحد بیت کوین در حسابش دارد. با قیمت کنونی بیت کوین، ارزش دلاری این مقدار بیت کوین، چیزی در حدود ۲۵۰۰ دلار است.

گفتنی است رولینگ با ارسال توییتی از کاربران خواسته بود برای او توضیح بدهند بیت کوین چیست و چگونه کار می‌کند. ماسک نیز در پاسخ به او پس از افشای تعداد بیت کوین‌های خود توضیح داد که این رمزارز، پرارزش‌ترین رمزارز جهان است و می‌تواند کاربردهای مفیدی نیز داشته باشد. ماسک در ادامه نوشته است:

صدور و انتشار بی‌حساب و کتاب پول توسط دولت‌ها و بانک‌های مرکزی باعث شده بیت کوین در مقایسه با ارزهای رایج، باثبات‌تر به نظر برسد.

پس از آنکه ماسک میزان بیت کوین‌های تحت تملک خود را افشا کرد، شماری از چهره‌های سرشناس دنیای رمزارزها خساست ماسک در خریداری بیت کوین را دست‌مایه‌ی طنز قرار دادند.

تایلر وینکلووس، مدیرعامل صرافی جمینی در توییتی در پاسخ به ماسک نوشت: «با همین مقدار بیت کوین، می‌خواهی هزینه‌های سفر به مریخ را بپردازی؟». گفتنی است یکی از برنامه‌های ماسک، فرستادن انسان به مریخ با موشک‌هایی ویژه است.

فرانسیس پولیوت هم از دیگر چهره‌های سرشناس رمزارزها و مدیر اجرایی صرافی Bull Bitcoin خطاب به ماسک نوشته است: «به هر حال، کاچی بهتر از هیچی!».

ماسک پیش‌تر موضع خود را در قبال رمزارزها مشخص کرده بود. وی در ژانویه در یک پادکست گفته بود که بیت کوین ایده‌ی بسیار هوشمندانه‌ای است اما پیش از آنکه بتواند جایگزینی برای پول نقد باشد، در رابطه با استفاده‌ی مجرمانه از آن نگرانی‌هایی وجود دارد.

Source

https://coiniran.com/?p=38903
دکمه بازگشت به بالا