افشار شایان فر | 1397.01.24

جنگ تجاری بین چین و آمریکا و تاثیر آن بر رمزارز ها

به گزارش کوین ایران و به نقل از پایگاه خبری اخبار کریپتوکارنسی، همراه با افزایش مجوز های صادره از جانب رگولاتور ها و از سوی دیگر ممنوعیت های گوگل، تهدیدات جنگ تجاری مذکور نیز موجب کاهش تمایل سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در رمزارز ها شده است. بیت کوین پس از رشدی کوتاه در اوایل هفته، مجددا به زیر 7000 دلار سقوط کرد، 12% افت در 7 روز گذشته. (این مقاله پیش از رشد نسبی بیت کوین در روز گذشته نوشته شده است.)

در پاسخ به استراتژی تندروی تجاری دونالد ترامپ، چین اقدام به افزایش تعرفه گمرکی کالا های امریکایی نمود. اصلاحات صورت گرفته در “توافق تجارت آزاد امریکای شمالی” (NAFTA) فی مابین ایالات متحده، کانادا و مکزیک همچنان بر دوش بازار سرمایه گذاری سنگینی می کند.

عاقبت جنگ تجاری بین چین و آمریکا و تاثیر آن بر بیت کوین و رمزارز ها

bangka.tribunnews.com

از زمانی که ترامپ سیاست خود را مبنی بر افزایش تعرفه واردات کالای چینی رونمایی نمود، بازار سهام این کشور زیر فشاری سنگین قرار گرفت؛ تا حدی که دو بورس  NASDAQ و S&P500 فقط در ماه گذشته 10% افت را تجربه نمودند.

این جنگ تجاری تاثیری بر آینده بیت کوین و رمزارز ها نخواهد داشت

همچون بازار سهام و کالا، بازار رمزارز ها نیز بسیار پر فراز و نشیب است، حال آن که سرمایه گذاران همیشه طی دوره نوسانات بازار به سمت سرمایه گذاری های امن مانند طلا و اوراق قرضه هجوم می برند؛ چرا که حتی متخصصان بازار نیز دعوای بین دو کشور را به عنوان دلیل بالقوه افت بازار رمزارز ها تقبیح می کنند.

طبق اظهارات Mati Greenspan تحلیلگر شرکت eToro به خبرگزاری CNBC، “به نظر من ارتباط عمیقی بین نحوه مدیریت سبد سرمایه گذاری مردم و افزایش همبستگی رمزارز ها با بازار سهام – خصوصا در چند هفته گذشته – وجود دارد. هر قدر پذیرش بیت کوین توسط کارگزاران افزایش یابد، میزان نقدینگی نیز رو به افزایش خواهد رفت.

Charles Hayter مدیرعامل وب سایت CryptoCompare می گوید: “اشاره به این جنگ تجاری سبب اشاعه هراس شده و همان طور که همه می دانیم همبستگی بازار در دوره های مختلف بستگی به این عوامل بیرونی دارد.”

گرچه بازار رمزارز ها تاثیری اساسی از این جنگ تجاری دریافت نخواهد کرد، لیکن به نظر می رسد این ارتباط بین بازار سهام و صرافی های رمزارز موجب ناراحتی معامله گران را فراهم آورده است .

افت قیمت بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال به وضوح در اثر نگرانی های قانونی و ممنوعیت گوگل رخ داده است. متخصصین، پیرو مسایل حوزه رگولاتوری همچنان نوسانات رو به افت را در آینده نزدیک پیش بینی می کنند و معتقدند رمزارز ها پتانسیل بازگشت به شرایط پیشین را، به محض به نتیجه رسیدن قانون گذاران و مشخص شدن دستورالعمل های مبادله، دارا می باشند.