ایستگاه خبر

توئیتر یک استاندارد غیرمتمرکز برای رسانه‌های اجتماعی توسعه می‌دهد

به گفته Jack Dorsey، بنیانگذار و مدیر عامل توئیتر و اپراتور پرداخت Squre، توییتر در حال تشکیل یک تیم مستقل اختصاصی با بیش از ۵ معمار برنامه‌های منبع باز، مهندس و طراح برای تدوین یک استاندارد غیرمتمرکز برای رسانه‌های اجتماعی است.

وی به چالش‌های شبکه‌های رسانه اجتماعی که در کار خود با آنها مواجه شده اشاره کرد. این موارد شامل فاصله گرفتن از میزبانی محتوا، حذف الگوریتم‌های توصیه محتوا برای جلب توجه کاربران، محتواهای جنجال برانگیر به جای گفتگوهای سالم و آموزنده، می‌شوند. Dorsey در ادامه به چالش‌های که روش‌های مترکز در تلاش برای حل آنها هستند پرداخت و گفت: «اجرای متمرکز سیاست جهانی برای مقابله با سواستفاده و انحراف اطلاعاتی در دراز مدت نمی‌تواند بدون گذاردن بار بسیار سنگین بر دوش مردم کاری از پیش ببرد.»

برای رفع این چالش‌ها، Dorsey پیشنهاد ایجاد یک استاندارد غیرمتمرکز برای رسانه‌های اجتماعی، در کنار توسعه‌ی یک جامعه باز شامل شرکت‌ها، سازمان‌ها، محققان، رهبران جامعه مدنی و دیگران را ارائه کرد. او افزود تدوین یک استاندارد غیرمتمرکز سالم، مقیاس‌پذیر و قابل استفاده برای رسانه‌های اجتماعی سالها به طول خواهد انجامید.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=35399
دکمه بازگشت به بالا