ایستگاه خبر

دونالد ترامپ خطاب به وزیر خزانه‌داری ایالات متحده: بیت کوین را زیر نظر داشته باشید

جان بولتون، سیاستمدار جنجالی و سرشناس آمریکا و مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید، گفته است که دونالد ترامپ درصدد بوده عدم رغبتش به بیت کوین را به چارچوب‌های نظارتی مالی تسری دهد.

در مقاله‌ای که در روز ۱۸ ژوئن در وب‌سایت فوربس منتشر شده و به تشریح کتاب جدید بولتون با نام «اتاقی که در آنجا اتفاق افتاد» پرداخته، آمده است که بولتون هنگام فعالیت در کاخ سفید از ترامپ شنیده که به استیو مانچین، وزیر خزانه‌داری گفته است به شدت مراقب بیت کوین باشد. گویا این مکالمات میان ترامپ و مانچین به زمانی بازمی‌گردد که بحث تحریم تجاری چین و اعمال تعرفه بر کالاهای وارداتی از این کشور در ماه مه ۲۰۱۸ نقل محافل بوده است.

این اولین باری نیست که فاش می‌شود ترامپ میانه‌ی خوبی با رمزارزها ندارد. او پیش‌تر در ژوئیه‌ی ۲۰۱۹ طی توییت‌هایی نوشته بود که بیت کوین، پول نیست و بنیادش هم بر باد است. او همچنین سابقا توکن لیبرای فیسبوک را به باد انتقاد گرفته و آن را فاقد اعتمادپذیری کافی دانسته بود.

وزیر خزانه‌داری ایالات متحده نیز پس از توییت‌های جنجالی ترامپ در مورد بیت کوین در مصاحبه با رسانه‌ها با دفاع از مواضع رئیس جمهور آمریکا گفته بود که کاخ سفید، تمامی دارایی‌های رمزینه را به شدت دنبال می‌کند. او در ادامه افزوده بود که بیت کوین و دیگر رمزارزها بیش‌ از پول نقد برای پولشویی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در فوریه سال میلادی جاری، مانچین طی یک جلسه‌ی استماع اعلام کرد که وزارت خزانه‌داری ایالات متحده به‌زودی الزامات قانونی جدیدی را برای داد و ستد رمزارزها وضع می‌کند که به دولت فدرال اجازه می‌دهد تا با تشدید نظارت بر معاملات رمزارزها مانع از وقوع جرایمی نظیر پولشویی شود.

Source

https://coiniran.com/?p=39533
دکمه بازگشت به بالا