ایستگاه خبر

دو کوآن بنیانگذار ترا سکوت را شکست

دو کوآن بنیانگذار ترا گفته خود را از مجریان قانون کره جنوبی پنهان نمی‌کند. دفتر دادستانی کشور اعلام کرد که حکم بازداشت جهانی این مدیرعامل ارزهای دیجیتال را دریافت کرده است.

سقوط ترا و حکم بازداشت دو کوآن

TerraUSD یا UST، استیبل کوین الگوریتمی، و ارز دیجیتال خواهر آن، لونا، قبل از سقوط تقریباً در ماه مه در مجموع حدود ۶۰ میلیارد دلار ارزش داشتند.

صندوق سرمایه‌گذاری Three Arrows Capital از جمله شرکت‌هایی بود که از مشکلی که پس سقوط ترا و لونا در صنعت کریپتو به وجود آمد آسیب دید.

از اوایل ماه گذشته کوآن تحت تعقیب بوده است. با این حال، به گفته دادستان‌های محلی، کوآن از معرفی خود طفره می‌رود. به گفته نماینده دفتر دادستانی ناحیه جنوبی سئول در پایتخت کره جنوبی که با CNBC صحبت کرد، اینترپل برای وی «اعلان قرمز» صادر کرده است.

دو کوآن: اعلان قرمز اینترپل حکم بازداشت نیست

دو کوآن، خالق ترا لونا روز سه شنبه در مصاحبه‌ای با لورا شین اظهار داشت اعلان قرمز حکم بازداشت بین‌المللی نیست. دو کوآن گفت من در کره جنوبی اقامت ندارم و نمی‌توانم برگردم. طبق درخواست مقامات کره جنوبی، وی از سپتامبر در لیست اعلان قرمز اینترپل است. کوآن در واکنش گفته است تلاشی برای پنهان شدن نمی‌کند و در حال حاضر در سنگاپور است. وی ادامه داد هر کشور مستقلی آزاد است که تفسیر خود را برای هشدار قرمز اینترپل اعمال کند.

گذرنامه کوآن در حال انقضاست

گذرنامه بنیانگذار ترا روز چهارشنبه منقضی می‌شود، حتی اگر اعلان قرمز تا به حال دو کوآن را مجبور به سفر به کره جنوبی نکرده باشد. این مسئله ممکن است در نهایت کوآن را مجبور به مراجعه به کره جنوبی کند. فرض بر این است که مقامات محلی باید پس از انقضای پاسپورت کوآن را اخراج کنند.

 

پیشنهاد مطالعه: بررسی علت سقوط ارز لونا (LUNA) و اهمیت آن برای صنعت رمز ارز

Source

https://coiniran.com/?p=59828
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x