ایستگاه خبر

آیا ICO ها از ارائه اطلاعات مهم خودداری می کنند؟

مطالعه ای جدید نشان می دهد که اکثر ICO ها (ICOs) از ارائه اطلاعات مهم خودداری می کنند.

مقاله ای که اخیرا توسط دانشکده حقوق، اقتصاد و امور مالی دانشگاه لوکزامبورگ منتشر شده نشان می دهد که بسیاری از ICOs ( حراج اولیه سکه به منظور جمع آوری سرمایه) به سرمایه گذاران خود اطلاعات حساس و بحرانی لازم را نمی دهند.

آیا ICO ها (ICOs) از ارائه اطلاعات مهم خودداری می کنند؟

عدم ارائه اطلاعات لازم توسط ICO ها (ICOs)

به گزارش کوین ایران، اخیرا یک مقاله تحلیلی با عنوان “هجوم برای ICO: یک اسکم، حباب و چالشی فوق العاده برای قانون گذاران” منتشر شده است. این مطالعه به دنبال ارائه یک طبقه بندی درست از ICO ها است تا بررسی و تفکر درباره آن ها را روشن تر سازد، چالش های مختلفی که برای قانون گذاران ایجاد می کنند را تجزیه و تحلیل کند و به پیشنهاد قدم های اولیه ای که قانونگذاران باید در مواجه با با صنعت ICO بردارند بپردازد. این دانشگاه برای گردآوری نتایج خود، بیش از ۱۵۰ ICO را مورد بررسی قرار داده است.

نتیجه گیری این گزارش بدین صورت است: در حال حاضر ارائه بسیاری از ICO ها با اطلاعاتی به شدت کم و ناکافی صورت می پذیرد؛ در نتیجه تصمیمی که برای سرمایه گذاری در آن ها گرفته می شود، تصمیمی از روی آگاهی کامل و نتیجه یک سری محاسبات منطقی نیست».

یافته ها نشان می دهد که “تنها ۲۵% از ICO های موجود در جامعه آماری ما به ذکر وضعیت قانونی و حقوقی خود می پردازند. در ۶۵% از موارد هیچ اطلاعاتی درباره وضعیت قانونی آن ICO ها وجود ندارد”. این گزارش همچنین به بیان این نکته می پردازد که “تقریبا تمام ICOs بر راه های گریز موجود در قانون تکیه می کنند و یا بطور دقیق تر، امیدوارند که چیزی که در نظر دارند یک راه گریز یا منطقه خاکستری (خنثی) باشد”.

ایجاد مشکلات حفاظت از مصرف کنندگان

این مطالعه نشان می دهد که علاوه بر فقدان اطلاعات کلیدی قانونی، بسیاری از ICOs اطلاعات درست و کاملی درباره فعالیت های خود به اعضا نمی دهند. یافته ها حاکی از آن است که ۲۵% از white paper یا مقالات اولیه ارائه شده، هیچ توضیحی درباره وضعیت مالی پروژه نمی دهند؛ مثلا درباره اینکه سرمایه ای که جمع آوری می شود در چه مراحلی و برای چه کاری استفاده خواهد شد گفته نشده است. ۲۱% از این مقالات نیز اطلاعاتی درباره مبتکران نمی دهند. همچنین ۴۳% از آن ها اطلاعات تماس معتبری ارائه نکرده اند. در نهایت، ۲۱% هم به طور کلی اطلاعاتی درباره نحوه تولید آن ارز (یا سکه) نمی دهند.

با توجه به اینکه کوین ایران خود را نسبت به مخاطبان متعهد می داند، به معرفی پروژه هایی مبادرت می کند که دارای طرح اولیه مشخص، تیم معتبر و شناخته شده و با پشتوانه هستند.  همچنین، نسبت به سرمایه گذاری در سایر پروژه ها که فاقد ویژگی های مذکور می باشند، هشدار می دهد.

این دانشگاه عنوان کرده که بیش از ۹۰% از توکن ها غیر قابل استفاده هستند؛ سایر آن ها نیز تنها برای ترید (داد و ستد در صرافی ها) استفاده می شوند. این مطالعه نشان می دهد که عدوم وجود اطلاعات قانونی و حقوقی توسط بسیاری از ICOs، پیامدی است که از طرف این حراج های اولیه سکه به وجود می آید.

این مقاله تصدیق می کند که برخی از ICOs که اطلاعات حقوقی و قانونی کمی ارائه می دهند، به دلیل عدم دانش کافی است. برخی از این ICOs توسط گیک ها و افرادی که تنها در حوزه رمزنگاری مهارت دارند ساخته شده و چیزی درباره این موضوعات نمی دانند؛ اما بسیاری از ICOs، عمدا اطلاعات ناکافی ارائه می دهند تا بتوانند در نهایت، به طریقی از نقاط ضعف قانون استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:

صفحه “معرفی پروژه” کوین ایران

 

https://coiniran.com/?p=17081
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x