ایستگاه خبر

بانک فدرال رزرو بوستون بیش از ۳۰ بلاکچین را برای را‌ه‌اندازی دلار دیجیتال بررسی می‌کند

گفته می‌شود که بانک فدرال رزرو بوستون همگام با یکی از داغ‌ترین روندهای سال و با تحقیقات قبلی، در حال ارزیابی بیش از ۳۰ بلاکچین است برای تعیین اینکه آیا آنها از دلار دیجیتال پشتیبانی می‌کنند یا خیر. بانک این ناحیه یکی از ۱۲ بانکی است که تحت نظارت بانک مرکزی ایالات متحده فعالیت می‌کند.

طرح ارز دیجیتال
ایده ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در حال پردازش بیشتر است. برای اجرای موفقیت آمیز آن، بانک مرکزی که وظیفه دارد اجرای سیاست پولی را به عهده بگیرد، به هر یک از ظرفیت‌های منتخب بلاکچین برای چاپ نسخه دیجیتالی کمک می‌کند.

در اوایل ماه جاری، همراه با انستیتوی فناوری ماساچوست (MIT)، بانک فدرال رزرو بوستون اعلام کرد که نسخه آزمایشی USD را تحت عنوان برنامه ارز دیجیتال (DCI) آزمایش می‌کند. این بانک و شریک آن، مقیاس‌پذیری، مقاومت در برابر حملات و حریم خصوصی بلاکچین را نیز بررسی می‌کنند.

آیا دلار دیجیتال ایده خوبی است؟
نتایج این پروژه هنوز منتشر نشده است تا بتواند میزان سود خالص را نشان دهد اما اساسی‌ترین سؤالی که DCI به دنبال پاسخ آن است این است که آیا آینده دلار دیجیتال روشن خواهد بود یا خیر؟

جیم کانونا، معاون بانک فدرال رزرو بوستون گفت:

«آنچه اکنون ما انجام می‌دهیم بسیار دقیق است، و بیشتر ایجاد یک پلتفرم است برای بررسی اینکه آیا دفتر کل توزیع‌شده (distributed ledger) می‌تواند نیازهای ارز دیجیتالی بانک مرکزی مستقر در ایالات متحده را برآورده سازد یا خیر.»

||بیشتر بخوانید: معرفی انواع مختلف بلاک چین و فناوری دفتر کل توزیع شده||

صرف نظر از مسیری که بانک‌های مرکزی در پیش گرفته اند، آینده CBDC شمشیر دولبه است و می تواند پیامدهای بدی بر روی امنیت و حریم خصوصی داشته باشد.

وضعیت یوان دیجیتال
بانک مرکزی خلق چین (PBoC) در حال حاضر در مرحله پیشرفته‌ای از پیشبرد برنامه یوان دیجیتال قرار دارد و قرار است از آن در المپیک زمستانی پکن در سال ۲۰۲۰ استفاده شود.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40865
دکمه بازگشت به بالا