ایستگاه خبر

Diginex: بیت‌کوین تا پایان ۲۰۲۱ سه برابر خواهد شد

ریچارد بایورث (Richard Byworth)، مدیرعامل صرافی رمز ارز Diginex پیش بینی کرد که قیمت بیت‌کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ به سه برابر ارزش فعلی خود خواهد رسید. بایورث در مصاحبه‌ای با نشریه‌ی Bloomberg  در صبح امروز گفت: «تخمین‌های آماری و مدل‌سازی‌های ما برای انتهای سال ۲۰۲۱ قیمت بیت‌کوین را نزدیک به ۱۷۵ هزار دلار نشان می‌دهند.»

وی با اشاره به اینکه روند صعودی بیت‌کوین در مراحل آغازین خود است افزود: «بازار بسیار هیجانی‌تر خواهد شد.»

بیت‌کوین که در هنگام نگارش این خبر قیمتی معادل با ۵۷۹۴۰ دلار داشته است طبق داده‌های CoinDesk 20 توانست رکود تاریخی قیمت جدید ۶۱۵۵۶ دلاری از خود ثبت کند. رفتار قیمتی این رمز ارز از ماه اکتبر سال گذشته با رشد ۵۰۰ درصدی همراه بوده است.

Diginex: بیت‌کوین تا پایان 2021 سه برابر خواهد شد

توضیحات تکمیلی

مدیر عامل Diginex می‌گوید بسته‌ی عظیم حمایتی بانک مرکزی آمریکا و کاهش ارزش دلار بر اوج‌گیری قیمت بیت‌کوین موثر بوده‌اند. وی اظهار داشت با نصف شدن (halving) پاداش استخراج و استقبال فزاینده‌ی سرمایه‌گذاران سازمانی از بیت‌کوین، این رمز ارز با بحران عرضه روبرو شده است.

بایورث در ادامه افزود: «هجوم سازمان‌های سرمایه‌گذاری به سمت بیت‌کوین در حدی بوده است که تنها در چند ماه ۴۰ درصد از کل منابع سالانه‌ی این رمز ارز به مالکیت چهار شرکت MicroStrategy ،Tesla ،Squar و Meitu درآمده‌اند.

بایورث نسبت به ریسک احتمالی چنین پیش بینی‌ای معتقد است لغو زود هنگام بسته‌ی محرک اقتصادی دولت موجب کاهش هیجان بازار خواهد شد، در نتیجه بانک مرکزی آمریکا زمان اندکی برای لغو این بسته‌ها در اختیار دارد، زیرا تداوم این طرح در درازمدت تنها به تورم می‌انجامد.

بایورث نگرانی سازمان‌های تنظیم‌کننده را درباره‌ی رهگیری-گریز بودن فناوری بلاک‌چین کاملا بی مورد دانست و افزود: «بیت‌کوین رهگیری-گریز نبوده و به سادگی قابل ردیابی است.»

پیشنهاد مطالعه: بهترین کیف پول‌های بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=44645
دکمه بازگشت به بالا