ایستگاه خبر

پیروزی دموکرات‌‌ها ، قیمت طلا و بیت‌کوین را افزایش خواهد داد!

اقتصاددان و تحلیلگر بازارهای جهانی، الکس کروگر،‌پیش‌بینی کرده است با پیروزی دموکرات‌‌ها ارزش طلا و بیت کوین افزایش خواهد یافت. وی مدعی است اگر حزب دموکرات در انتخابات پیش‌رو پیروز شود، ارزش دلار کاهش خواهد یافت و این به معنی افزایش قیمت فلزات گرانبها و بیت کوین خواهد بود.

چرا با روی کار آمدن بایدن ارزش دلار کاهش خواهد یافت؟

استراتژیست‌ها نگران‌اند که ریاست جمهوری بایدن موجب افزایش مالیات‌‌ها و مقررات تنظیم‌کننده شود. دو عاملی که هر دو بر اقتصاد و بازار بورس فشار وارد می‌کنند.

تغییرات و نوسانات هیجانی دلار آمریکا به وضعیت اقتصادی بستگی دارد. همینطور که کوید۱۹ در آمریکا شیوع می‌یافت، ارزش دلار کمتر می‌شد. دلار آمریکا در شش ماه گذشته عملکرد ضعیف‌تری نسبت به ین، یوان و فرانک داشته است.

اگر برسر کار آمدن بایدن موجب کاهش ارزش دلار شود، این موضوع ارزش طلا و بیت‌کوین را تقویت خواهد کرد. کروگر می‌گوید:

«چشم‌انداز دارایی‌ها بعد از پیروزی دموکرات‌ها شامل کاهش ارزش دلار و رشد مجدد فلزات گرانبها است. قیمت نقره به دلیل تقاضا برای پنل‌های خورشیدی بیشتر می‌شود. فلزات پایه و مخصوصا مس رشد قیمت خواهند داشت. نفت خام ارزانتر می‌شود و بیت کوین شاهد افزایش قیمت چشمگیری خواهد بود.»

استراتژیست‌های بانک‌های سرمایه‌گذاری بزرگ نیز وضعیت را به شکل مشابهی تفسیر می‌کنند. به گفته سورش تانتیا، استراتژیست ارشد سرمایه‌گذاری Credit Suisse، ممکن است بورس سهام در انتخابات ۵٪ ریزش داشته باشد.

تانتیا تأکید کرد که حمایت مالی از سوی فدرال رزرو کار چندانی برای سهام نکرده است. به همین ترتیب، تأثیر عمده‌ای بر دلار هم نداشته است، زیرا هیچ نشانه‌ای از بهبودی دیده نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: ریزش بیتکوین و سهام در پی مثبت شدن تست کووید-۱۹ رییس جمهور ایالات متحده

محرک مالی، یک عامل مهم دیگر در تقویت قیمت بیت کوین خواهد بود!

تحلیلگران انتظار دارند بسته محرک‌های مالی دیگری در نیمه اول سال ۲۰۲۱ ارائه شود. پس از تصویب بسته محرک آوریل، قیمت بیت کوین از حدود ۶۰۰۰ دلار تا ۱۲،۵۰۰ دلار افزایش یافت.

دومین بسته محرک مالی، فشار قابل‌توجهی را از روی دوش دارایی‌های مختلف برمی‌دارد و ممکن است رغبت به بیت‌کوین را در بازار افزایش دهد.

Source

https://coiniran.com/?p=41388
دکمه بازگشت به بالا