ایستگاه خبر

39 درصد از شرکت های بزرگ در جهان در حال حاضر در حال تولید بلاکچین هستند

یک نظرسنجی توسط Deliotte نشان می­‌دهد که بلاک چین به شدت تبدیل به یک اولویت در بین شرکت­‌ها شده است. نتایج این نظرسنجی نشان می­دهد که 40 درصد از شرکت­‌کنندگان از سوی شرکت­‌های فناوری بزرگ در حال حاضر بلاک­چین دارند و از هر 10 شرکت، 9 تای آن­‌ها عقیده دارند که بلاکچین در 3 سال آینده اهمیت بیشتری نیز خواهد داشت.

بر اساس نظرسنجی که از 6 فوریه تا 3 مارس 2020 صورت گرفت، 39 درصد از 1488 مدیر ارشد در 14 کشور گفته­‌اند که بلاکچین را در تولید خود وارد کرده که 16 درصد نسبت به همین رقم در سال قبل افزایش یافته است. با در نظر گرفتن شرکت­‌ها با درآمد بالاتر از 100 میلیون دلار، این رقم به 41 درصد می‌­رسد.

این نظرسنجی نشان می‌­دهد که شرکت­‌های بسیاری فناوری بلاک­چین و پتانسیل­‌های دارایی‌­های دیجیتال را در صدر اولویت‌­های خود قرار داده‌­اند. این رقم بالا می­‌تواند مربوط به شیوه­ های استخدام باشد. 82 درصد از شرکت­ کنندگان گفت‌ه­اند که ظرف مدت 12 ماه آینده با تخصص بلاکچین استخدام خواهند شد. 83 درصد نیز گفته‌­اند که در صورت عدم پذیرش بلاکچین، یک مزیت نسبی را از دست خواهند داد.

البته همه‌­ی این ارقام، نشانه ­ی مثبتی نیستند. 54 درصد از شرکت­‌کنندگان باور دارند که بلاک­چین اغراق شده است، همین رقم برای سال گذشته 43 درصد و در سال 2018، 39 درصد بوده است.

این نظرسنجی گزارش داده که پذیرش بلاکچین در کشور­های مشخصی پیشرفت بیشتری داشته است. برای مثال در حالی که 31 درصد شرکت­‌کنندگان در آمریکا گفته‌­اند که بلاک­چین را در اولویت دارند، در کشور چین این رقم تقریبا دو برابر است.

دارایی‌­های دیجیتال در آسیا محبوبیت بیشتری دارند. از میان شرکت­‌کنندگان در چین، 94 درصد باور دارند که دارایی­‌های دیجیتال در 5 تا 10 سال آینده، به یک روش جایگزین برای ارز­های فیات تبدیل خواهند شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا