ایستگاه خبر

پروتکل StaFi ، توکن‌های اتریوم و پولکادوت مصنوعی را راه‌اندازی می‌کند تا نقدینگی آزاد شود

پروتکل StaFi ، یک پروژه دیفای است که قصد دارد تا نقدینگی دارایی‌های مبتنی بر اثبات سهام استیک‌شده را از طریق توکن‌های rTokens آزاد سازد.

پروتکل StaFi پس از عقب افتادن در چند مرحله از برنامه خود، نقشه راه ۲۰۲۱ را برای کاربران خود به روز رسانی کرده است. برای درک بهتر این خدمات استیک، ابتدا لازم است بدانید که این کار چگونه به حفظ شبکه‌های بلاک چین خاص و همچنین رفع نقوص طراحی فعلی می‌پردازد که منجر به رشد پذیرش رمز ارزها می‌گردد.

از منظر اقتصادی، همیشه بزرگترین مسئله استیک کردن، تأثیری بوده که بر روی شناوری توکن و نقدینگی دارد. اگر بخش قابل توجهی از رمز ارزها در قراردادهای استیک قفل شوند، نقدینگی در بازار آزاد ضعیف می‌شود. این موضوع دلالت‌های مثبت و منفی دارد.

وقتی تعداد بسیار زیادی از توکن‌ها برای استیک کردن قفل شده باشد، نشان‌دهنده‌ی چشم‌انداز مثبت این توکن است. همچنین هنگامی که وال‌های بازار قصد برداشت توکن‌های خود از قرارداد استیک را داشته باشند، این خود یک هشدار به موقع در جامعه به حساب می‌آید.

از طرفی، با سطح پایینی از شناوری توکن، حتی خرید و فروش مقادیر نسبتا کمی از این توکن اثرات طولانی بر قیمت دارد. به عبارت دیگر نوسانات توکن همواره زیاد خواهد بود.

توکن‌های rTokens در این پروژه برای حل کردن این مشکل پیاده‌سازی شده‌اند. این توکن‌ها شبکه را حفظ می‌کنند بدون این که نقدینگی را در بازار تضعیف کنند. استیک کردن غیرمتمرکز و بدون مجوز در این پروتکل در کنار یک بازار غیرحضانتی برای معامله توکن‌های rTokens، می‌تواند مفهوم «استیک کردن نقدشونده» را محقق کند.

محصولات پروتکل StaFi در سه ماهه آتی

کاربران می‌توانند توکن‌های مبتنی بر اثبات سهام را در پروتکل StaFi استیک کنند و در عوض توکن‌‌های rTokens را دریافت کنند، که به عنوان یک نماینده مصنوعی از دارایی‌های استیک شده، قابل دست‌یابی هستند. این به کاربران اجازه می‌دهد تا در حالی که به طور همزمان پاداش خوبی را بدست می‌آورند ، بتوانند با توکن‌های rTokens معامله کنند. از این جهت به این نوآوری، استیک کردن نقدشونده می‌گویند.

پروتکل StaFi در حال کار بر روی راه اندازی توکن‌های rTokens برای دارایی‌های مختلفی است که با بلاکچین‌های اثبات سهام سازگار هستند. اتریوم، پولکادوت و Cosmos از جمله‌ی این دارایی‌ها هستند.

بنیانگذار این پروژه، لیام یانگ، اعلام کرد که کد این توکن‌ها برای اتر و توکن بومی شبکه StaFi، در حال حاضر مورد بازبینی قرار گرفته و به زودی منتشر خواهد شد. به هر حال این تیم، از برنامه زمانی خود عقب است.

لیام یانگ اشاره کرده است که توسعه توکن‌های rDOT برای توکن بومی بلاک چین پولکادوت (DOT) در حال انجام است. این برنامه‌ی آن‌ها به تأخیر افتاد چون تیم این پروژه، ترکیب شدن با پروژه پولکادوت را دشوارتر از آن چه می‌پنداشتند، یافتند.

قدم‌های بعدی برای دیگر محصولات این پروژه، شامل ATOM) Cosmos) و تزوس (XTZ) است. زمانی که به این مهم دست یابند، پروتکل StaFi، ادغام با بلاک چین‌های دیگر را در نظر خواهد گرفت.

|| بیش‌تر بخوانیم: نحوه اجتناب از اسلشینگ (Slashing) یا جریمه کاهش سهم در اتریوم ۲.۰

Source

https://coiniran.com/?p=43174
دکمه بازگشت به بالا