ایستگاه خبر

سرویس Digital Proof دیسنت برای ثبت امن ایده‌ها، پتنت‌ها و اسناد

به گزارش کوین ایران، شرکت بلاک‌چینی دیسنت (Decent) روشی نوین برای حفاظت از ایده‌ها ارائه کرده است. به راستی چگونه می‌توان از ایده‌ها محافظت کرد؟ حفاظت از ایده‌ها مفهومی مرموز است؛ با این وجود در حوزه مالکیت معنوی و تأمین مالی تولید امری حیاتی‌ست. این موضوع بخشی از حقوق معنوی است که شرکت بلاک‌چینی دیسنت تلاش دارد با راه‌اندازی Digital Proof از آن محافظت کند. Digital Proof سرویسی با وعده به کارگیری رمزنگاری برای محافظت از ایده‌ها در مقابل سرقت است.

این پلتفرم، اسناد حقوقی را از دنیای آنالوگ به دنیای دیجیتال منتقل کرده و بلافاصله نیز نسبت به ثبت زمان و مکان هر سند اقدام می‌کند. این امر به حفظ حقوق کارآفرینان کمک می‌کند، تغییرپذیری قانونی را حذف کرده و حفاظی در سطح جهانی تولید می‌کند.

رکوردهای Digital Proof در مراجع قضایی برای ارائه و به‌عنوان شاهد، قابل استناد هستند. این روش به‌طور فزاینده‌ای در حوزه‌های قضایی مختلف و مترقی جهان برای اثبات مالکیت استفاده می‌شود. به‌عنوان مثال، سال گذشته دادگاه عالی چین (China’s Supreme Court) حکم کرد که شواهد احراز شده با فناوری بلاک‌چین در پرونده‌های حقوقی قابل استفاده می‌باشند.

Digital Proof روشی برای ثبت ایمن اسناد

گواهی مربوط به رکوردهای داده‌ای با قرارگیری در بلاک‌چین به عنوان یک دفتر کل دیجیتال تغییرناپذیر و شفاف، مهر زمانی (time-stampe) دقیق و دائمی می‌گیرند. Matej Michalko بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی دیسنت در این‌باره اظهار داشت: “در عصر دیجیتال، ارائه شواهد قانونی غیر قابل دستکاری بسیار مشکل است. به ویژه این واقعیت را می‌توان در ارتباط با چگونگی دستکاری و تغییر شواهد با استفاده از فناوری رایانه در نظر گرفت. ما با استفاده از Digital Proof و بلاک‌چین به عنوان فناوری مبنای آن، مصمم هستیم که با ثبت ایمن ایده‌ها، اختراعات ثبت شده (patents) و اسناد در دفتر کل دیجیتالی تغییرناپذیر، این روندهای معمول و در عین حال عمیق را دگرگون کنیم. رکوردهای ثبت شده در این دفتر کل دیجیتالی، تمام شرایط قانونی را برآورده می‌کند و حتی می‌تواند به عنوان شواهد قانع‌کننده در دادگاه ارائه شود.”

Digital Proof کمک می‌کند تا دفتر اسناد رسمی سنتی با سرویسی جایگزین شود که بسیار ارزان‌تر و ایمن‌تر است. این پلتفرم که تنها چند دقیقه زمان برای ثبت و محافظت از مالکیت دارایی معنوی نیاز دارد می‌تواند میزان قابل توجهی در زمان و هزینه رسیدگی به اختلافات صرفه‌جویی کند. برای دستیابی به اطلاعات بیشتر و بهره‌گیری از نسخه آزمایشی Digital Proof می‌توانید به وب‎سایت این سرویس مراجعه کنید.

دیسنت (Decent)
بلاک‌چین دیسنت

درباره DECENT

دیسنت که تاریخ پایه‌گذاری آن به سال ۲۰۱۵ باز می‌گردد، یک بنیاد غیرانتفاعی‌ست که پلتفرم بلاک‌چینی متن باز به نام DCore را توسعه داده است. دیسنت که همکاری نزدیکی با صندوق‌های سرمایه‌گذاری و incubator‌ها دارد بر روی ایجاد اکوسیستمی بر اساس فناوری اختصاصی بلاک‌چین متمرکز شده که به توسعه‌دهندگان و کسب‌وکارها کمک می‌کند تا آینده غیرمتمرکز را راحت‌تر بپذیرند.

توجه!

مطالب منتشر شده صرفاً برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می‌شوند و نباید به عنوان مشاوره تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Image

https://coiniran.com/?p=32368
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x