ایستگاه خبر

مجرمان دارک وب به‌کمک Antinalysis کیفیت تراکنش‌های بیت‌کوین را بررسی می‌کنند

مجرمان دارک وب به‌کمک ابزار جدیدی قادرند تا کیفیت تراکنش‌های دریافتی بیت‌کوین را بررسی نمایند. به گفته‌ی Tom Robinson، هم‌بنیان‌گذار شرکت انگلیسی تحقیقاتی Elliptic، این ابزار که Antinalysis نامیده می‌شود توسط یکی از مدیران دارک وب و برای کمک به پول‌شویی بیت‌کوین ساخته شده است.

پس از اینکه یک کیف‌پول به ابزار Antinalysis متصل گردد، مسیر دریافتی بیت‌کوین رهگیری شده و میزان ریسک پذیرش آن مشخص می‌گردد.

بیت‌کوین‌هایی که از بازارهای دارک وب، باج‌افزار و سرقت به‌دست می‌آیند در طبقه‌بندی «پُر ریسک» قرار داشته و تراکنش‌هایی که از سوی صرافی‌ها یا ماینرها صورت پذیرد در طبقه‌بندی «کم یا بدون ریسک» قرار خواهند گرفت.

به‌گفته‌ی Robinson، این رهگیری و ارزیابی به مجرمان کمک می‌کند تا از احتمال ممنوعیت دارایی‌های خود از سوی صرافی‌ها مطلع گردند. شرکت تحلیلی-بلاک‌چینی Elliptic این ابزارهای ویژه‌ را به صرافی‌ها ارائه می‌کند.

مجرمان دارک وب به‌کمک Antinalysis کیفیت تراکنش‌های بیت‌کوین را بررسی می‌کنند

Antinalysis تا چه حد موثر است؟

ابزار Antinalysis بر مرورگر حریم شخصی Tor که دسترسی به دارک وب را ممکن می‌سازد اجرا خواهد شد. هزینه‌ی هر گزارش‌گیری توسط این ابزار حدودا ۳ دلار است.

بررسی‌های Elliptic نشان داده است که Antinalysis توانایی ضعیفی در کشف لینک‌ بازارهای اصلی دارک وب دارد. این شرکت گفته است: «این خبر عجیبی نیست، زیرا ارائه‌ی گزارشات تحلیلی دقیق بلاک‌چین نیازمند سرمایه‌گذاری زیادی در این فناوری و جمع‌آوری بلندمدت داده‌ها است.»

ابزار تحلیلی ساخته‌ شده توسط Brian Krebs نشان‌دهنده‌ی آن است که نتایج Antinalysis شباهت نزدیکی به یافته‌های نرم‌افزار ضد پول‌شویی AMLBot دارد. بنابراین شاید بتوان گفت که مجرمان این ابزار را براساس واسط برنامه‌نویسی کاربردی AMLBot ساخته‌اند.

Robinson معتقد است خالق این ابزار یکی از توسعه‌دهندگان بازار مواد مخدر دارک وب به‌نام «Incognito Market» است. این بازار مجرمانه تنها از رمز ارزهای غیرمتمرکز همچون بیت‌کوین و مونرو پشتیبانی می‌نماید. عرضه‌ی ابزار Antinalysis بیانگر آن است که نقد کردن درآمد بیت‌کوین مجرمانه کار دشواری‌ست.

پیشنهاد مطالعه: مروری بر مرورگر جدید Tor ، دارک وب (Dark web) و دیپ وب (Deep web)

Source

https://coiniran.com/?p=47087
دکمه بازگشت به بالا