ایستگاه خبر

کاهش ۴۰ درصدی حجم معاملات DAppها در سه ماهه سوم سال

طبق مطالعات جدید DApp.com حجم معاملات و فعالیت کاربران اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApps) در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ کاهش یافته است. این مطالعه روی اپلیکشن‌های غیرمتمرکز ساخته شده بر بستر اتریوم، EOS، TomoChain، IOST و Blockstack انجام شده است.

ارزیابی کلی این بازار نشان می‌دهد که حجم کل معاملات در سه ماهه سوم ۲.۰۳ میلیارد دلار است که نسبت به سه ماهه دوم ۴۰٪ کاهش داشته است. تنها ۳۶٪ کاربران اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز که در سه ماهه دوم (Q2) در سه ماهه سوم نیز به استفاده از آنها ادامه داده‌اند که نشان دهنده افتی قابل توجه است.

در این میان وضعیت DApp های اتریوم نسبت به دیگران پایدارتر بوده هرچند بیشتر کاربرانی که در سه ماهه دوم از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز استفاده می‌کرده‌اند در سه ماهه سوم آنها را کنار گذاشته‌اند. میزان اتر نگهداری شده در DApp ها در هر دو بازه مورد بررسی ۸۰ هزار بوده است.

کاربران EOS وفادارتر بوده‌اند و حدود ۴۰٪ از آنها همچنان در Q3 از DAppها استفاده می‌کردند. این آمار برای کاربران اتریوم و ترون به ترتیب ۵ و ۱۵ درصد بوده است. همچنین، ترون جایگاه دوم را در میان محبوبترین بلاکچین‌ها برای ساخت DApp از آن خود کرده است.

این مطالعه نشان می‌دهد اپلیکیشن‌های غیر متمرکز مالی (DeFi) بیش از ۵۲۵ میلیون دلار در Q3 رشد کرده اند و DeFi های مبتنی بر اتریوم با بیش از ۸۸٪ یا ۱۳۲ هزار کاربر بیشترین سهم را از آن خود ساخته‌اند.

در این گزارش آمده است: «بیش از ۵۰۰ هزار کاربر جدید وارد این فضا شده اند که بیش از ۱۳۸ هزار نفر از آنها (۲۷.۶٪) از خدمات مالی استفاده می‌کنند و بیش از ۱۷۰ هزار نفر از آنها (۳۴٪) اپلیکیشن‌های قمار را برگزیده‌اند.»

Source & Image

https://coiniran.com/?p=33434
دکمه بازگشت به بالا