ایستگاه خبر

مدیر صرافی باینانس: نمی‌گذارم ارزش بیت‌کوین به صفر برسد!

از آنجایی که بیت‌کوین در کانال ۵،۰۰۰ دلار در نوسان است و کروناویروس روزبه‌روز گسترده‌تر می‌شود، چانگ‌پنگ ژائو (CZ) مدیرعامل باینانس (Binance) -دومین صرافی آنلاین و بین‌المللی رمزارزها از لحاظ میزان تراکنش- اظهار کرد اجازه نخواهد داد ارزش بیت‌کوین به صفر برسد.

هفته گذشته، در تاریخ ۱۲ مارس، بیت‌کوین، پرچمدار رمزارزها، بطور ناگهانی و همگام با دیگر سرمایه‌ها و بازار‌های مالی به شدت سقوط کرد. از آن زمان، قیمت بیت‌کوین تقریباً‌ در کانال ۵۰۰۰ دلار باقی مانده است.

بسیاری از اینفلوئنسرهای حوزه رمزارز درحال به اشتراک‌گذاری پیشبینی‌ها و پیشگویی‌های خود در اینباره هستند. پیش از این کسی قول نداده بود که برای کمک به حفظ بیت‌کوین، اقدام خاصی انجام دهد و چانگ‌پنگ ژائو (CZ) مدیر عامل باینانس (Binance) اولین نفر به حساب می‌آید. او در حساب شخصی توئیتر خود نوشت: «تا زمانی‌که من یک پنی داشته باشم، ارزش بیت‌کوین به صفر نخواهد رسید.»

در زمان انتشار این خبر، بیت‌کوین با سقوطی شدید طی هفته‌ی گذشته حدود ۵.۲۰۰ دلار معامله می‌شود و چانگ‌پنگ ژائو قول داده است که بیت‌کوین تا زمانی که او سرمایه‌یی داشته باشد به صفر نمی‌رسد.

منظور چانگ‌پنگ ژائو (CZ) چیست؟

عده‌ای در واکنش به ادعای مدیر باینانس نوشته‌اند توئیت چانگ‌پنگ ژائو باعث نگرانی آنها شده است. اعضای جامعه رمزارزها معتقدند ممکن است قیمت بیت‌کوین در نتیجه مداخلات کاهش یابد. با این حال، یک مطالعه پژوهشی ادعا کرده است در سال ۲۰۱۷، بیت‌کوین در نتیجه دستکاری‌ها و مداخلاتی به اوج قیمت خود یعنی نزدیک به ۲۰،۰۰۰ دلار رسیده بود.

در اوایل سال جاری، چانگ‌پنگ ژائو توئیت کرد صرافی‌ها مایل نیستند قیمت بیت‌کوین بیش از این کاهش یابد. وی اضافه کرد: اگر صرافی‌های حوزه رمزارز بتوانند بر قیمت بیت‌کوین اثری بگذارند، شاهد صعود قیمتیِ فوق‌العاده‌یی خواهیم بود.

از نظر فنی، بیت‌کوین اکنون تشنه‌ی ۶۱۰۰ دلار است!

یکی از معامله‌گران و هواداران دو آتشه‌ی بیت‌کوین با نام کاربری «The Crypto Dog» ادعا کرده است بیت‌کوین در حال حاضر آنقدر قوی است که تا کانال ۶۰۰۰ دلار صعود کند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=37623
دکمه بازگشت به بالا