ایستگاه خبر

مدیر صرافی باینانس: نمی‌گذارم ارزش بیت‌کوین به صفر برسد!

از آنجایی که بیت‌کوین در کانال 5،000 دلار در نوسان است و کروناویروس روزبه‌روز گسترده‌تر می‌شود، چانگ‌پنگ ژائو (CZ) مدیرعامل باینانس (Binance) -دومین صرافی آنلاین و بین‌المللی رمزارزها از لحاظ میزان تراکنش- اظهار کرد اجازه نخواهد داد ارزش بیت‌کوین به صفر برسد.

هفته گذشته، در تاریخ 12 مارس، بیت‌کوین، پرچمدار رمزارزها، بطور ناگهانی و همگام با دیگر سرمایه‌ها و بازار‌های مالی به شدت سقوط کرد. از آن زمان، قیمت بیت‌کوین تقریباً‌ در کانال 5000 دلار باقی مانده است.

بسیاری از اینفلوئنسرهای حوزه رمزارز درحال به اشتراک‌گذاری پیشبینی‌ها و پیشگویی‌های خود در اینباره هستند. پیش از این کسی قول نداده بود که برای کمک به حفظ بیت‌کوین، اقدام خاصی انجام دهد و چانگ‌پنگ ژائو (CZ) مدیر عامل باینانس (Binance) اولین نفر به حساب می‌آید. او در حساب شخصی توئیتر خود نوشت: «تا زمانی‌که من یک پنی داشته باشم، ارزش بیت‌کوین به صفر نخواهد رسید.»

در زمان انتشار این خبر، بیت‌کوین با سقوطی شدید طی هفته‌ی گذشته حدود 5.200 دلار معامله می‌شود و چانگ‌پنگ ژائو قول داده است که بیت‌کوین تا زمانی که او سرمایه‌یی داشته باشد به صفر نمی‌رسد.

منظور چانگ‌پنگ ژائو (CZ) چیست؟

عده‌ای در واکنش به ادعای مدیر باینانس نوشته‌اند توئیت چانگ‌پنگ ژائو باعث نگرانی آنها شده است. اعضای جامعه رمزارزها معتقدند ممکن است قیمت بیت‌کوین در نتیجه مداخلات کاهش یابد. با این حال، یک مطالعه پژوهشی ادعا کرده است در سال 2017، بیت‌کوین در نتیجه دستکاری‌ها و مداخلاتی به اوج قیمت خود یعنی نزدیک به 20،000 دلار رسیده بود.

در اوایل سال جاری، چانگ‌پنگ ژائو توئیت کرد صرافی‌ها مایل نیستند قیمت بیت‌کوین بیش از این کاهش یابد. وی اضافه کرد: اگر صرافی‌های حوزه رمزارز بتوانند بر قیمت بیت‌کوین اثری بگذارند، شاهد صعود قیمتیِ فوق‌العاده‌یی خواهیم بود.

از نظر فنی، بیت‌کوین اکنون تشنه‌ی 6100 دلار است!

یکی از معامله‌گران و هواداران دو آتشه‌ی بیت‌کوین با نام کاربری «The Crypto Dog» ادعا کرده است بیت‌کوین در حال حاضر آنقدر قوی است که تا کانال ۶۰۰۰ دلار صعود کند.

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا