ایستگاه خبر

قبرس ۶ شرکت غیرمجاز ارز دیجیتال را به لیست سیاه خود اضافه کرد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC) هشداری را علیه شش شرکت صادر کرده است که به عقیده آنها غیرقانونی بوده‌اند. این پلتفرم‌ها در زمینه تجارت ارز دیجیتال فعالیت می‌کردند.

CySEC در اخطار خود ادعا کرد که این شرکت‌ها متعلق به سازمانی نیستند که مجوز ارائه خدمات سرمایه‌گذاری به آنها داده شده باشد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس لیست سیاه خود را مرتباً به روز، و در مورد هر ارائه‌دهنده خدمات مالی که مجاز به فعالیت در قبرس نباشد، اطلاع‌رسانی می‌کند. در ماه می، این تنظیم‌کننده ۱۱ شرکت را که به طور غیرقانونی فعالیت می‌کردند، در لیست سیاه خود قرار داد که اکثر آنها خدمات وابسته به ارزهای دیجیتال ارائه می‌دادند. از بین شرکت‌های ذکر شده، نام Binance Capital Options به چشم می‌خورد که به واسطه شباهت نام‌اش با صرافی Binance مشتریان را فریب، و به کاربران خود اجازه می‌داد CFD را با ارزهای دیجیتال، فلزات، سهام و شاخص‌ها معامله کنند.

علیرغم تلاش‌های جدی این تنظیم‌کننده برای متوقف کردن کلاهبرداران در فضای ارزهای دیجیتالی، هنوز نتوانسته به طور کامل با شرکت‌های خارجی متخلف مقابله کند. به این صورت که بسیاری از این شرکت‌های کلاهبردار پس از شناسایی و متهم شناخته شدن، فقط دامنه و برند تجاری خود را تغییر می‌دهند.

CySEC تنها تنظیم‌کننده‌ای نیست که به ارائه‌دهندگان تأییدنشده خدمات ارزهای دیجیتال سخت می‌گیرد. در اتریش، اخیراً Financial Markets Authority چهار شرکت غیرمجاز را که با ارزهای دیجیتال و امور مالی شخصی سروکار داشتند، متخلف اعلام کرد. تنظیم‌کننده فرانسوی هم ۱۱ شرکت را در ماه جولای در لیست سیاه قرار داد که خواستار سرمایه‌گذاری هم به صورت فیات و هم ارزهای دیجیتال بودند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40609
دکمه بازگشت به بالا