ایستگاه خبر

Curve به اکوسیستم لایه ۲ پیوست

Curve Finance که از پروتکل‌های برجسته DeFi است، در استفاده از راه‌حل مقیاس‌پذیری پلیگان (Polygon) به آوه (Aave) و سوشی‌سوآپ (SushiSwap) پیوسته است.

MATIC، صرفه‌جویی مصرف گس در Curve

همانطور که کاربران بیشتری به Polygon می‌پیوندند، شرکت‌کنندگان در اکوسیستم لایه-۲ بسیاری از امکانات مشابه DeFi در شبکه اصلی اتریوم را درخواست می‌کنند.

Curve Finance بازار مناسب در ارائه مبادلات سکه‌های پایدار را یافته است. این به معنا مبادله‌ی ارزان بین توکن‌های شناخته‌شده مانند DAI ،USDT و USDC است. کاربران همچنین می‌توانند برای ذخیره‌ی نقدینگی در استخرهای مختلف به‌عنوان پاداش کارمزد و توکن کسب کنند.

تغییرات اخیر یک مجموعه نقدینگی در پلیگان راه‌اندازی کرده است. معامله‌گران و ارائه‌دهندگان نقدینگی در راه حل لایه ۲ هم‌اکنون می‌توانند مبادلات‌شان را با استیل کوین‌ها انجام دهند و پاداش کسب کنند. تیم Curve همچنین اعلام کرده است که به زودی پاداش CRV نیز اضافه خواهد شد.

بیشتر پروژه‌های DeFi مقیاس‌بندی را اولویت اصلی امسال قرار داده‌اند. در واقع، مانع اصلی در حال حاضر انتخاب بین راه‌حل‌های برتر است. پلیگان فقط یکی از چندین گزینه است.

Optimism، راه‌حلی که برای دستیابی به مقیاس‌پذیری از روش‌های رول-آپ استفاده می‌کند، نیز در Synthetix راه‌اندازی شده است. Uniswap اعلام کرده است که این به‌روزرسانی در تابستان امسال ارائه خواهد شد.

هر راه‌حل موافقان و مخالفان خود را دارد. کاربران برنده نهایی خواهند بود. هر گزینه نویددهنده سرعت معاملات بیشتر و هزینه‌های کمتری در شبکه‌ی دومین رمز ارز محبوب جهان است.

 

پیشنهاد مطالعه:‌ معرفی آلتکوین‌هایی با قابلیت پشتیبانی از شبکه‌های لایه دوم مانند لایتنینگ (Lightning)

 

Source

https://coiniran.com/?p=45235
دکمه بازگشت به بالا