ایستگاه خبر

در روسیه سرمایه‌گذاری در رمزارزها پرطرفدارتر از طلاست!

طبق تحقیقی که اخیرا توسط مجمع جهانی طلا (WGC) انجام شده است، ۲۰۲۳ سرمایه‌گذار مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد سرمایه‌گذاری در رمزارزها محبوبیتی معادل سرمایه‌گذاری در طلا دارد، به‌صورتی که پنجمین حوزه بزرگ سرمایه‌گذاری در کنار طلا محسوب می‌شود.

طبق نمودار مجمع جهانی طلا (WGC) رمزارزها با اختصاص دادن ۱۷درصد از کل سرمایه‌گذاری‌ها، به‌عنوان پنجمین ابزار سرمایه‌گذاری انتخاب شده‌اند و این در حالی است که طلا ۱۶درصد از کل سرمایه‌گذاری‌ها را به خود اختصاص داده است. طبق این نمودار رتبه‌های قبل از رمزارز به ترتیب به ابزارهای دیگر سرمایه‌گذاری همچون حساب‌ پس‌انداز، ارزهای خارجی، املاک و مستغلات، و بیمه عمر تعلق گرفته است. رتبه‌های بعد از رمزارزها و طلا به سرمایه‌گذاری‌هایی از قبیل کالاهای کلکسیونی، سکه‌های طلا، سهام و اوراق قرضه اختصاص دارد.

طبق گزارش WGC افزایش میزان سرمایه‌گذاری در این حوزه نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری در رمزارزها هم‌پایهٔ سرمایه‌گذاری در طلا قرار گرفته و این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران جزئی مایلند در انتخاب‌هایشان تجدیدنظر کنند. همانطور که بازار سرمایه‌گذاری روسیه شکل می‌گیرد، فرصت‌های مختلف سرمایه‌گذاری ظهور می‌کند و طلا می‌بایست به این نیازها پاسخ دهد.

گرچه بیشتر سرمایه‌گذاران روس معتقدند طلا در بلندمدت ارزش خود را حفظ می‌کند و از نوسانات ارز و تورم در امان است، اما در نموداری که سرمایه‌گذاری‌های ۱۲ ماه گذشته در روسیه را نشان می‌دهد، می‌بینیم که سرمایه‌گذاری در رمزارزها درصد بالاتری را نسبت به طلا به خود اختصاص داده اند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41638
دکمه بازگشت به بالا