ایستگاه خبر

هک صرافی Hotbit به ۲ میلیون کاربر آسیب زد!

صرافی Hotbit اعلام نمود که روز گذشته به‌طور جدی هک شده و تمام ۲ میلیون کاربر آن آسیب دیده‌اند. این صرافی اظهار داشت: «بخش بزرگی از سرویس‌های بنیادی آن ازکار افتاده‌اند و هکرها در تلاش برای دسترسی به آدرس‌های خصوصی کیف پول کاربران بوده‌اند.» درپی این اقدام مجرمانه سیستم اجرایی صرافی خاموش شده که برای فعالیت مجدد نیازمند یک بررسی جامع است که تقریبا ۱ الی ۲ هفته به‌طول خواهد انجامید. صرافی Hotbit در بیانیه‌ی رسمی خود نوشت:

«Hotbit در ساعت ۰۸:۰۰ بعد از ظهر روز ۲۹ آوریل به وقت جهانی هدف یک حمله‌ی سایبری بزرگ واقع شده است. این اتفاق به مختل شدن اغلب خدمات صرافی منجر گشته است.»

در ادامه‌ی این بیانیه آمده است که هکرها سعی داشته‌اند به آدرس‌های خصوصی کیف پول کاربران نفوذ کنند که این اقدام به کمک سامانه‌ی کنترل ریسک صرافی شناسایی و متوقف شده است.

هک صرافی Hotbit به 2 میلیون کاربر آسیب زد!

اقدامات پیشگیرانه‌ی Hotbit

Hotbit اظهار داشت: «بیش از ۲۰۰ سرور در سراسر دنیا زیرساخت مبادلات را برای ۲ میلیون کاربر ما فراهم کرده‌اند، تیم فنی این صرافی برای اطمینان از امنیت خدمات خود تمام این سرورها را مجددا بازسازی خواهد نمود.»

این صرافی با تاکید بر امنیت کامل دارایی‌های مشتریان خود اعلام داشت: «تیم Hotbit به‌منظور بازرسی و بازگردانی اطلاعات، تمام خدمات خود را متوقف نموده است.» انتظار می‌رود که این فرآیند ۷ الی ۱۴ روز زمان ببرد و چنانچه همزمان با این اقدام خدمات‌دهی به مشتریان نیز فعال باشد این بازه بیشتر خواهد شد.

پس از این حمله‌ی سایبری آدرسهای کیف پول این صرافی دچار نقل و انتقالاتی شدند که به گفته‌ی Hotbit مربوط به تراکنش‌های «کیف پول سرد جدید» این صرافی بوده‌اند.

Hotbit افزود این هکر پس از آنکه موفق به دسترسی به دارایی کاربران نشد اقدام به حذف پایگاه داده‌ی صرافی نمود که ما این امر را در پیام هشداری به اطلاع کاربران رساندیم. این شخص توانسته است اطلاعاتی همچون آدرس ایمیل، شماره‌ تلفن همراه و مشخصات دارایی کاربران را رویت نموده و به پخش آنها مبادرت ورزد.

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی – مقایسه تخصصی بهار ۱۴۰۰

Source

https://coiniran.com/?p=45396
دکمه بازگشت به بالا