ایستگاه خبر

کاهش حجم معاملات ارزهای دیجیتال در روسیه

حجم معاملات ارزهای دیجیتال در صرافی‌های اصلی روسیه در حال کاهش است. احتمال می‌رفت روس‌ها برای دور زدن تحریم‌ها از رمز ارزها استفاده کنند، اما به نظر می‌رسد که تا کنون اینطور نبوده است.

چند روز پس از افزایش حجم معاملات ارزهای دیجیتال در روسیه، این حجم در حال حاضر در چندین صرافی بزرگ کاهش یافته است. داده‌های جدیدتر نشان می‌دهد که استفاده از رمز ارز در میان روس‌ها چندان قابل توجه نیست. Chainalysis نیز افزایش غیرعادی‌ای را گزارش نکرده است.

Chainalysis گزارش داد که تجارت کریپتو به روبل در ۳ مارس فقط ۳۴.۱ میلیون دلار بود که کاهش قابل توجهی از رکورد روزانه بیش از ۱۵۰ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱ داشته است. بیشترین فعالیت کریپتو به روبل در می ۲۰۲۱ به اوج خود رسید و از آن زمان تاکنون کاهش یافته است و این روایت را که رمز ارز در حال تبدیل شدن به یک پناهگاه امن برای روس‌های تحریم‌شده است، دچار شبهه می‌کند.

در حال حاضر داده‌ای مبنی بر اینکه بازار کریپتو در نتیجه تحریم‌های روسیه تغییر معنی‌داری را تجربه می‌کند، وجود نداشته است. با این حال، هنوز روزهای اولیه است، و ممکن است با شروع کامل تحریم‌ها بر اقتصاد روسیه، تغییراتی ایجاد شود.

کریپتو نقطه‌ای مهم در بحران اوکراین و روسیه

رمز ارزها تا حدودی به یک نقطه مهم در مناقشه فعلی در اروپا تبدیل شده‌اند. صرافی Uniswap هم به لیست کمک‌کنندگان به اوکراین اضافه شد و مورد تمجید مقامات این کشور قرار گرفت. بسیاری از پلتفرم‌های معاملاتی نیز تلاش‌های مشابهی را برای کمک به این کشور انجام داده‌اند.

با این حال، برخی از مقامات غربی نگران هستند که رمز ارزها ممکن است برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها مورد استفاده قرار گیرد. برخی از صرافی‌ها، مانند کوین‌بیس و کراکن، فعالیت خود را در روسیه متوقف نکرده‌اند.

خبرهای خوبی نیز وجود دارد، زیرا میزان کمک‌های مالی ارز دیجیتال به اوکراین قابل توجه بوده است. تاکنون ده‌ها میلیون رمز ارز به این کشور اهدا شده است و این اعداد همچنان در حال رشد هستند.

 

پیشنهاد مطالعه:با آغاز جنگ روسیه و اوکراین، وضعیت بازار رمز ارزها به چه سمتی خواهد رفت؟

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=50067
دکمه بازگشت به بالا