ایستگاه خبر

سقوط تاریخی سختی شبکه بیت‌کوین!

سختی استخراج در شبکه بیت‌کوین دومین سقوط بزرگ در تاریخ ۱۲ ساله خود را تجربه کرده است. در روز سوم نوامبر سختی استخراج بیت‌کوین ۱۶ درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری Altcoinbuzz، شرکت تحقیقاتی مشهور Glassnode تخمین زده است که سختی استخراج  بیت‌کوین در تاریخ ۳ نوامبر به رقمی در حدود ۱۶.۷۸ تریلیون رسیده است که ۱۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

این بزرگترین افت سختی شبکه بیت‌کوین از زمان ورود ایسیک ماینرها به بازار در سال ۲۰۱۲ بوده است. این افت فاحش سختی شبکه را می‌توان با تغییر و تحولات در مزارع بزرگ استخراج در چین مرتبط دانست. با پایان یافتن فصل باران شرکت‌ها به مناطقی که هزینه برق کمتری دارند نقل مکان می‌کنند. این باعث می‌شود برخی از دستگاه‌های استخراج خاموش شوند که این خود باعث کاهش سختی شبکه بیت‌کوین می‌شود.

با استناد به گزارش تا دو هفته آِینده استخراج‌کنندگانی که در شبکه هستند سود بیشتری کسب خواهند کرد. با کاهش سختی شبکه بیت‌کوین و افزایش قیمت آن به طور قطع سود بیشتری عاید استخراج‌کنندگان خواهد شد.

جان لی گویگلی مدیر بخش تحقیقاتی HASHR8 است. وی معتقد است این افزایش نرخ سوددهی شبکه باعث می‌شود افرادی که سخت‌افزار آنها سوددهی مناسب برای استخراج بیت‌کوین را نداشت دوباره به بازار برگردند.

گفتنی است که سقوط در سختی شبکه بیت‌کوین همراه با افزایش قیمت آن اتفاق معمولی در شبکه نیست. این یک اتفاق نادر است که با افزایش قیمت بیت‌کوین سختی شبکه کاهش می‌یابد.

بیشتر بخوانید: ارزیابی کیفی صرافی‌های رمز ارزی در ایران

https://coiniran.com/?p=41832
دکمه بازگشت به بالا