ایستگاه خبر

پوتین: برای استفاده از رمز ارزها در معاملات نفتی هنوز زود است

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور اقتدارگرای روسیه می‌گوید رمز ارزها دارای ارزش هستند، اما او هنوز متقاعد نشده است که این ارزهای نوظهور بتواند جایگزین دلار آمریکا در تسویه معاملات نفت شود.
چند ماه پیش، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه، گفته بود که اگر ایالات متحده به اعمال تحریم‌های اقتصادی هدفمند خود ادامه دهد، این کشور می‌تواند از بستن قراردادهای نفت خام با دلار خودداری کند.
پوتین در پاسخ به این سوال که آیا بیت کوین یا سایر رمز ارزهای دیگر می‌توانند به عنوان جایگزینی برای دلار مورد استفاده قرار گیرد، گفت:

هنوز زود است که درباره تجارت منابع انرژی با رمز ارزها صحبت کنیم.

وی روز چهارشنبه در مراسم هفته انرژی روسیه در مسکو به Hadley Gamble از CNBC گفت:

من معتقدم که رمز ارزها در حالت کلی ارزش زیادی دارند. اما من هنوز معتقدم نمی‌توان از آنها در تجارت نفت استفاده کرد.

 

پوتین افزود:

 رمز ارزها هنوز توسط هیچ چیزی پشتیبانی نمی‌شوند. این ممکن است به عنوان یک ابزار پرداخت مشکلی ایجاد نکند، اما من فکر می کنم برای صحبت کردن درباره تجارت نفت با رمز ارزها هنوز زود است.

رئیس‌جمهوری روسیه همچنین مصرف زیاد انرژی در فرآیند استخراج رمز ارزها را به عنوان یک مانع بالقوه در استفاده گسترده از آنها معرفی کرد. همانطور که می‌دانیم بیت کوین برای پردازش تراکنش‌ها و ضرب توکن‌های جدید به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارد.
با این حال، پوتین در مورد تلاش روسیه برای دور شدن از وابستگی به دلار حرفی نزد. وی گفت:

من معتقدم آمریکا در استفاده از دلار به عنوان ابزار تحریم اشتباه بزرگی می‌کند. ما مجبور هستیم. ما چاره ای جز حرکت به معاملات با ارزهای دیگر نداریم.

پوتین افزود:

در این رابطه، می توانیم بگوییم ایالات متحده دست کسی که به او غذا می‌دهد را گاز می‌گیرد. این دلار یک مزیت رقابتی است. این یک ارز ذخیره جهانی است و ایالات متحده امروز از آن برای تعقیب اهداف سیاسی استفاده می‌کند و در نتیجه به منافع استراتژیک و اقتصادی خودش در انتها آسیب می‌رساند.

گفتنی است که در ماه ژوئن، روسیه اعلام کرد که دارایی‌های مبتنی بر دلار آمریکا را از صندوق ذخیره ثروت ملی خود حذف می‌کند.
راشاتودی، پیشتر گزارش کرده بود که بزرگترین بانک روسیه یعنی اسبربانک برای تنظیم یک بستر بلاکچینی به منظور ایجاد ارز دیجیتال خود به نام اسبرکوین Sbercoin، از تنظیم کننده مقررات مالی این کشور جواز قانونی دریافت کرده است.

 

پیشنهاد مطالعه: بازار گاوی چیست و چگونه از بازار گاوی در حوزه رمز ارزها سود کنیم؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=47903
دکمه بازگشت به بالا