ایستگاه خبر

بیت کوین ۶ هزار دلاری در فیلیپین

یک صرافی رمزارز در فیلیپین به اشتباه بیت کوین را به قیمتی بسیار پایین فروخت.

البته این صرافی بیان کرده است که خریدها مورد تایید نبوده و عملا اتفاق خاصی رخ نداده است.

اختلال فنی در یک صرافی رمزارز در فیلیپین باعث شد تا به صورت موقت این صرافی بیت کوین را به جای ۴۸ هزار دلار تنها ۶ هزار دلار بفروشد.

PDAX در روز ۱۶ فوریه دچار اختلالی فنی شد. در گزارشی از سوی این صرافی که در روز یکشنبه منتشر شده دلیل این اختلال حجم بی‌سابقه‌ی تراکنشات عنوان شده است.

PDAX در این گزارش نوشته: تراکنش‌ها نسبت به ماه گذشته ۷۰ برابر افزایش پیدا کرده‌اند. همین مسئله باعث فعالیت خارج از کنترل این صرافی شده و اختلال در موتور معامله‌ی آن‌ها باعث شده تا مبالغ نادرست نشان داده شوند.

بنا بر گزارشی که از سوی سایت اخبار فیلیپینی به نام BitPinas منتشر شده، در طول این اختلال برخی از کاربران گزارش داده‌اند که توانسته‌اند بیت کوین را به قیمت بسیار اندک ۳۰۰ هزار PHP (واحد پول فیلیپین) معادل ۶ هزار دلار خریداری کنند.

رئیس این صرافی Nichel Gaba در کنفرانس خبری گفته است اگرچه که تعداد کمی از سفارش‌های خرید مورد تایید بوده‌اند اما بیشتر تراکنشات اصلا انجام نشده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

او در ادامه گفت: ببینید، PDAX مانند خیلی از صرافی‌ها دارای بخش ثبت سفارشات متمرکز است و بر روی شبکه بلاکچین نیست. پس اگرچه این تراکنشات به نظر مورد تایید هستند اما در حقیقت اینگونه نبوده است.

او گفت: کاملا قابل درک است که افراد خود را مستحق رسیدن به این دارایی‌ها می‌دانند اما براساس تحقیقات، متوجه شده‌ایم که اصلا خرید و فروشی صورت نگرفته است. پس متاسفانه باید بگویم که اصلا چیزی برای خرید و فروش وجود نداشته است.

راه‌حل چیست؟

با این حال برخی از کابران PDAX گزارش داده‌اند که این صرافی طی پیامک و ایمیل از آن‌ها خواسته است که بیت‌ کوین‌های خریداری شده‌ی خود را پس دهند. یکی از کاربران این چنین می‌گوید: بعد از تقریبا ۲۴ ساعت آن‌ها برای من پیامک و یک درخواست فرستادند و از من خواستند تا بیت کوین های خودم را پس بفرستم. در غیر این صورت ممکن است آن‌ها اقدامات قانونی علیه من انجام دهند.

Gaba افزود: درست‌ترین کار برگرداندن بیت کوین‌ها است. همانطور که اگر کسی به شما پول اضافی بدهد به او پس می‌دهید یا اگر دستگاه خودپرداز پول بیشتری به شما بدهد شما آن را به بانک باز می‌گردانید.

با این حال PDAX برای حل این مشکل برخی از حساب‌های کاربری را مسدود کرده و طبق اخبار به دست آمده بیشتر کاربران همچنان مسدود هستند.

با توجه به این مسدودیت، بیت کوین هم‌اکنون در این سایت با تخفیفی ۱۰ هزار دلاری نسبت به قیمت هفته‌ی قبل (۵۸ هزار دلار)، در حال خرید و فروش است.

source

https://coiniran.com/?p=44111
دکمه بازگشت به بالا