ایستگاه خبر

رد درخواست غرامت ۳۰ میلیون دلاری Bitmain توسط دادگاه چینی

دادگاهی در چین درخواست بزرگترین شرکت تولید کننده دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین، Bitmain مبنی بر غرامت ۳۰ میلیون دلاری از استخر استخراج بیت‌کوین Poolin را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری کوین‌دسک، دادگاه شماره یک Beijing در چین تصمیم نهایی خود مبنی بر شکایت Bitmain از استخر Poolin را صادر کرد.

بنابر حکم صادره سه مدیر سابق این استخر پان ژیبائو، لی تیانژو و ژو فا به ترتیب به پرداخت ۲۰۰ هزار، ۱۷۸ هزار و ۱۵۴ هزار دلار غرامت محکوم شدند. اما دادگاه درخواست غرامت ۳۰ میلیون دلاری Bitmain مبنی بر خسارت وارده از سوی این سه نفر ناشی از نقض توافق آنها را رد کرده است.

در آپریل ۲۰۱۹ غرامت درخواستی توسط Bitmain رقمی در حدود ۴.۳ میلیون دلار بود که این رقم در شکایت‌نامه آخر این شرکت به بیش از ۳۰ میلوین دلار رسیده بود. در آن زمان دادگاه بدوی محکومیت سه مدیر ارشد Poolin را مبنی بر تخطی از توافق با Bitmain و راه‌اندازی استخر استخراج بیت‌کوین به مدت ۲۴ ماه از سال ۲۰۱۷ را تایید کرده بود.

وکیل شرکت Bitmain مدعی شده بود که سود حاصله از استخراج بدون توافق استخر Poolin در این مدت ۳۰ میلیون دلار بوده است و آنها باید این مبلغ را به شرکت Bitmain پرداخت کنند. در یک جوابیه به این درخواست وکیل استخر Poolin مدعی شد که اگر استخر آنها در آن بازه زمانی فعالیت نمی‌کرد، دو استخر شرکت Bitmain  یعنی Antpool و BTC.com نمی‌توانستند تمامی این ۳۰ میلیون دلار را عاید خود کنند و بدین ترتیب ادعای Bitmain   پذیرفته نیست.

نهایتا دادگاه چینی درخواست غرامت ۳۰ میلیون دلاری شرکت Bitmain را به دلیل عدم وجود شواهد کافی نپذیرفته است.

بیشتر بخوانیم: اوراق مشتقه و بیمه، مقایسه راه‌حل‌های شبه بیمه‌ای در دیفای

https://coiniran.com/?p=41099
دکمه بازگشت به بالا