ایستگاه خبر

گری‌اسکیل صندوق خود را به ETF بیت کوین تبدیل خواهد کرد

شرکت سرمایه‌گذاری گری‌اسکیل (Grayscale Investments) گفت 100 درصد متعهد است که صندوق بیت کوین خود را (GBTC) به یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF بیت کوین) تبدیل کند.

در یک پست وبلاگی، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی دیجیتال جهان تصمیم خود را برای درخواست مجدد به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برای ارائه ETF تأیید کرد.

Grayscale در این پست گفت: ما 100٪ متعهدیم که GBTC را به ETF تبدیل کنیم.

ETF بیت کوین یکی از جنبه‌های مهم صنعت رمز ارز است که در ده سال گذشته SEC ده‌ها برنامه‌ی ارائه‌شده‌ی مرتبط با آن را رد کرده است.

از نظر جامعه‌ی کریپتو ETF از این جهت اهمیت دارد که به سرمایه‌گذاران سنتی اجازه می‌دهد بدون نیاز نگه‌داری بیت کوین در این صنعت سرمایه‌گذاری کنند.

پیشنهاد مطالعه: نحوه عملکرد صندوق های سرمایه گذاری بورس (ETF) در حوزه بلاکچین

این شرکت در پست وبلاگی خود نوشت: «ما در گری‌اسکیل برای اولین بار در سال 2016 درخواست ETF بیت کوین را ارائه دادیم و در سال 2017 نیز با SEC مشغول مذاکره بودیم. سرانجام، ما درخواست خود را پس گرفتیم زیرا معتقد بودیم که فضای نظارتی دارایی‌های دیجیتال به اندازه‌ی کافی پیشرفت نکرده است که بتواند چنین محصولی را با موفقیت به بازار عرضه کند.»

پریمیوم درحال سقوط GBTC

GBTC بیش از یک ماه است که معاملات بیت کوین را با تخفیف انجام می‌دهد. پیش از این، GBTC معاملات را با پریمیوم بالایی ارائه می‌داد. براساس اطلاعات YCharts، سهام GBTC در اواسط دسامبر با بیش از 35 درصد حق بیمه معامله شده بودند.

تحلیلگران حدس می‌زنند که تخفیف کنونی ناشی از رقابت در بازار است. وجود گزینه‌هایی مانند صندوق بیت کوین Osprey تا سیل ETFهای بیت کوین کانادایی، باعث شده سرمایه‌گذاران سازمانی گزینه‌های بیشتری برای سرمایه‌گذاری یکپارچه در بیت کوین داشته باشند.

در اوایل ماه مارس، CoinDesk اشاره کرده بود که گری‌اسکیل چندین متخصص ETF بیت کوین را استخدام می‌کند.

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا