ایستگاه خبر

Compound بازار CETH خود را به حالت تعلیق درآورد

Compound Labs مجبور شد بازار cETH خود را به مدت یک هفته پس از شناسایی یک باگ در آخرین به‌روزرسانی خود متوقف کند.

برطرف کردن باگ ​​میلیون‌ها نفر را در انتظار گذاشت

شرکت Compound Labs پس از ایجاد مشکل در فید قیمت، بازار Compound Ether (cETH) خود را به حالت تعلیق درآورد. این اشکال، که در به‌روزرسانی اخیر وجود داشت، باعث شد تا تراکنش‌های تأمین‌کنندگان و وام‌گیرندگان ETH بازگردد. در نتیجه، تیم Compound Labs مجبور شد بازار cETH را به طور موقت مسدود کند تا به این مشکل رسیدگی و آن را کنترل کند. یک ساعت پس از اجرای به‌روزرسانی، کامپاند با صدور بیانیه‌ای این موضوع را اعلام کرد و مدعی شد که وجوه در معرض خطر نیستند و اذعان کرد این وضعیت در حال بررسی است. بازار cETH این پلتفرم حدود 830 میلیون دلار سرمایه دارد و تا زمانی که مشکل برطرف نشود غیرقابل استفاده خواهد بود.

راه حل

ارتقایی که این اشکال را ایجاد کرد، یعنی Proposal 117، با تغییر بازار از Uniswap نسخه 2 به نسخه 3، بر یک اوراکل قیمت جدید متمرکز بود. سیستم حاکمیت غیرمتمرکز کامپاند به دارندگان توکن COMP وابسته است که باید به هر طرح پیشنهادی برای تغییر رأی دهند. به دلیل تفاوت بین اتریوم و سایر توکن‌های ERC-20 در اتریوم، به کاربران با دو cToken سودمند مختلف، CEther و CErc20 پاداش داده می‌شود. این اشکال در محاسبه‌کننده قیمت در ارتقای Proposal 117 ایجاد شد، زمانی که کد فرض می‌کرد همه cTokenها به عنوان CErc20 عمل می‌کنند و منجر به برگرداندن تراکنش‌ها شد.

این موضوع با یک طرح جدید، 119، که قرارداد هوشمند را به قیمت قبلی برمی‌گرداند، در حال بررسی است. از آنجایی که اجرای کامل آپدیت هفت روز طول می‌‌کشد، بازار cETH تا هفته آینده معلق می‌ماند. با این حال، تیم اعلام کرده است که کاربران همچنان می‌توانند وثیقه‌های خود را (از جمله اتر) اضافه کنند. بنابراین کاربرانی که بدهی معوق دارند می‌توانند برای جلوگیری از نقدینگی ETH را واریز کنند.

 

پیشنهاد مطالعه:  پروتکل کامپاند (Compound) چیست؟

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا