ایستگاه خبر

خطایی در CoinMarketCap موجودی کیف پول بیت کوین را تریلیون دلاری نشان می‌دهد

اطلاعات نادرست قیمت در CoinMarketCap به این معنی است که کاربران کیف پول‌های کریپتو موجودی دلاری اشتباهی را در حساب‌‌های خود مشاهده می‌کردند.

تصور کنید که با چند هزار دلار سکه و توکن در کیف پول رمز ارزی خود به رختخواب می‌روید. قهوه‌تان را می‌ریزید، تلفنتان را می‌گیرید، و کیف پول‌تان را باز می‌کنید  و می‌ببینید موجودی‌تان به میلیاردها رسیده است.

نه، قیمت SafeMoon سر به فلک نگذاشت. Mongoose Coin از Cobra Coin پیشی نگرفت. و قیمت شیبا اینو (Shiba Inu) با پنجاه اعشار صعود نکرده است. این‌ها فقط یک سری داده‌‌های نادرست‌اند.

و منبع این داده‌های نادرست CoinMarketCap است، یکی از ارائه‌دهندگان برتر داده قیمت ارزهای دیجیتال. بر اساس اطلاعات CoinMarketCap، امروز یک بیت کوین به خوبی از سطح مقاومت ۵۰۰۰۰ دلار گذشت و به ارزش ۷۹۹ میلیارد دلار رسید. اتریوم اکنون ۴۳ میلیارد دلار است، با تشکر، EIP-1559!

Trust Wallet که برای داده‌های قیمت به CoinMarketCap متکی است، یکی از محصولات آسیب‌دیده بود. اگرچه موجودی سکه و توکن به درستی در موجودی کاربران ظاهر شد، ارزش دلاری آن‌ها اینطور نبود.

Trust Wallet تنها نبود. اعداد Exodus نیز نشان دهنده تعادل نادرست دلار بود. حتی Coinbase نیز تحت تأثیر قرار گرفت و از آمار CoinMarketCap برای نمایش مقادیر دارایی‌‌هایی که لیست نمی‌کند، مانند XRP استفاده می‌کند.

CoinMarketCap هنوز به درخواست Decrypt برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه آیا این خطا نتیجه یک نقص یا هک بوده است، پاسخ نداده است. این شرکت در توییتی کوتاه به این موضوع اشاره کرد:

تیم مهندسی از اطلاعات نادرست قیمت که در http://CoinMarketCap.com نمایش داده می‌شود آگاه است. ما در حال حاضر در حال بررسی هستیم و زمانی که اطلاعات بیشتری داشته باشیم این وضعیت را برطرف خواهیم کرد.

اگرچه داده‌ها نادرست بودند، اما اگر کاربران قبل از بررسی دقیق‌تر وجوه خود را نقد کنند، ممکن است به رکود واقعی در بازیابی بازار ارزهای دیجیتال کمک کرده باشند.

این اولین بار نیست که کاربران ارزهای دیجیتال ترازهای نادرست را مشاهده می‌کنند. در ماه می، وام‌دهنده رمزارز BlockFi به طور تصادفی به ۱۰۰ کاربر، بیت کوینی را که متعلق به آن‌ها نبود اعتبار داد. یک نفر گفت که ۷۰۰ بیت کوین به ارزش ۳۴ میلیون دلار با قیمت‌های امروزی دریافت کرده است. سپس از کاربران خواست که وجوه را برگردانند و حتی تهدید کرد علیه فردی که وجوه را برنگرداند اقدام قانونی خواهد کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: معرفی کیف پول تراست ولت Trust Wallet 

 

Source

https://coiniran.com/?p=48772
دکمه بازگشت به بالا