ایستگاه خبر

تصمیم Coinbase برای گرفتن هزینه کارمزد از کاربران

استارتاپ تبادل کننده بیت کوین و ether یعنی Coinbase تصمیم دارد که هزینه های کارمزد (فی) تراکنش ها را طی ماه آینده به سمت کاربران منتقل کند.

این استارتاپ طی پستی که جدیدا در وبلاگ خود منتشر کرده است اعلام داشت هزینه هایی که به آنها کارمزد تراکنش های “روی زنجیره” می گوید را به کاربران منتقل خواهد کرد و از این پس این کارمزدها را که جهت تایید تراکنش ها در شبکه لازم است، از سمت خود پرداخت نخواهد کرد.

Coinbase طی این پست اعلام داشت هزینه پرداخت کارمزد تراکنش های روی زنجیره به شکل چشم گیری افزایش یافته است و به همین علت، از تاریخ 21مارس این هزینه ها توسط کاربر پرداخت خواهد شد.

در واقع این هزینه ها همان بخشی ست که کاربر بنا به هر دلیلی به جای استفاده از شبکه داخلی Coinbase، آن ها را بر روی بلاک چین انجام می دهد؛ مثل پس گرفتن ها (withdraw) یا سپرده ها (deposit). البته Coinbase در همین پست نوشت که تراکنش های درون سایتیِ مابین کاربران همچنان بدون هزینه صورت خواهد گرفت.

مدیر محصول Coinbase آقای Ankur Nandwani طی همین پست اعلام داشت:« هزینه تراکنش هایی که بر روی شبکه بلاک چین صورت خواهد پذیرفت از طریق الگوریتم هایی به صورت پویا محاسبه و به حجم تراکنش کاربر اضافه خواهد شد.»

از طرفی این استارتاپ اعلام داشت که سرویس خرید و فر وش از طریق اس ام اس را نیز که از سال 2013 فعال کرده بود، خواهد بست. همانطور که اشاره شد این امکان در سال 2013 فعال شد که این روزها با گسترش تلفن های هوشمند کمتر مورد علاقه کاربران است. به همین علت این امکان نیز از تاریخ 21مارس آفلاین خواهد شد.

Coinbase همچنین سرویس صفحه اختصاصی پرداخت برای کاربر را که از اواسط سال 2014 فعال کرده بود را نیز با توجه به گسنرش برنامک ها یا app ها نیز خاموش خواهد کرد.

در حالی  که بسیاری از شرکت ها هزینه های مرتبط با تراکنش را از محل درآمدها ی خود تامین می کنند، باید دید که بازخورد کاربران به این تصمیم Coinbase چه خواهد بود.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Images via coindesk , news.bitcoin.com

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا