ایستگاه خبر

صرافی Coinbase تراکنش‌ کاربران ساکن سنگاپور، ژاپن و کانادا را نظارت خواهد کرد!

صرافی معتبر Coinbase در راستای مشارکت با سازمان‌های تنظیم‌کننده‌ی کانادا، سنگاپور و ژاپن؛ تراکنش کاربران این کشورها را نظارت کرده و هنگام ارسال رمز ارزها از آنان اطلاعات تکمیلی درخواست خواهد کرد.

براساس این تصمیم‌گیری جدید، مشتریان سه کشور فوق هنگام ارسال دارایی‌های دیجیتال به موسسات مالی و یا سایر صرافی‌ها ملزم به ارائه‌ی اطلاعاتی ازقبیل نام و آدرس سکونت فرد گیرنده هستند. در بیانیه‌ی رسمی این صرافی آمده است:

«چنانچه شما ساکن کانادا، ژاپن و یا سنگاپور هستید و قصد ارسال انواع دارایی‌های دیجیتال را از حساب Coinbase خود دارید؛ لازم است تا اطلاعاتی ازقبیل نوع کیف‌پول انتخابی و همچنین اطلاعات شخص یا نهاد گیرنده را به ما ارائه کنید.»

Coinbase خواهان اطلاعات تکمیلی کاربران خود است

این صرافی متذکر شد که تغییرات موردبحث از ابتدای آوریل در ژاپن و سنگاپور اجرایی خواهد شد و به قوانین تدوین شده ازسوی مقام پولی سنگاپور (MAS) اشاره کرد. این قوانین کاربران سنگاپوری Coinbase را ملزم به ارائه‌ی جزئیات (نام گیرنده و کشور سکونت) تمام تراکنش‌های ارسالی به حساب کیف‌پول‌های خارج از صرافی خواهد کرد.

کاربران ژاپنی نیز برای ارسال هرگونه دارایی‌ دیجیتال، فارغ از حجم و ارزش، به خارج از این کشور نیازمند ارائه‌ی اسم، آدرس سکونت و نوع کیف‌پول خواهند بود. این موضوع مطابق با چهارچوب تدوین شده ازسوی انجمن مبادلات رمز ارز ژاپن (JVCEA) می‌باشد.

صرافی Coinbase همچنین متذکر شد که طبق درخواست دولت کانادا، برای ارسال تراکنش‌های کریپتوی بیشتر از ۱۰۰۰ دلار کانادا (معادل ۷۹۷ دلار آمریکا) به نهادها و یا هرنوع ارائه‌دهنده‌ی خدمات مالی، اظهار نام و آدرس گیرنده اجباری است. این درخواست توسط نهاد FINTRAC کانادا مطرح شده و از چهارم آوریل اعمال خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی رمز ارز ایرانی کدام است؟ مقایسه تخصصی زمستان ۱۴۰۰

Source

https://coiniran.com/?p=50386
دکمه بازگشت به بالا