ایستگاه خبر

کوین‌بیس با شبکه لایتنینگ سازگار خواهد شد!

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس اخیراً در مورد شبکه لایتنینگ بیت کوین، راه حل مقیاس‌پذیری لایه 2 ارز دیجیتال برتر، اظهاراتی را بیان کرده است.

با این حال، مخالفان به سرعت به این نکته اشاره کردند که در مقیاس فعلی کوین‌بیس، باید سال‌ها قبل روی سازگاری خود با این شبکه کار می‌کرد. طبق یک توییت توسط آرمسترانگ، شبکه لایتنینگ عالی است و «چیزی است که ما آن را ادغام خواهیم کرد».

توییت‌های من پس از چند ماه به طور خودکار حذف می‌شوند، بنابراین هیچ سابقه جستجویی وجود ندارد. لایتنینگ عالی است و چیزی است که ما آن را ادغام خواهیم کرد.

— برایان آرمسترانگ (@brian_armstrong) 8 آوریل 2023

این توییت، در واقع، پاسخی بود به اینکه آرمسترانگ و کوین‌بیس در گذشته شبکه لایتنینگ بیت‌کوین را نادیده می‌گرفتند. به عنوان یک راه حل مقیاس‌پذیری، شبکه لایتنینگ از زمان آغاز به کار خود در سال 2018 به طور پیوسته رشد کرده است و پروتکل ماه گذشته پنجمین سالگرد خود را جشن گرفت.

بر اساس داده‌های بلاکچین، ارزش دلاری بیت کوین قفل شده در لایتنینگ به بالاترین حد خود یعنی 5490 بیت کوین در ماه فوریه رسید اما از آن زمان به بعد تا 5420 بیت کوین کاهش یافت که نشان‌دهنده افزایش قابل توجهی در مقایسه با 3350 بیت کوین قفل شده در ابتدای سال گذشته است.

حجم معاملات در شبکه لایتنینگ نیز افزایش یافته است. BitPay در سال 2022 نسبت به سال 2021 افزایش 18 درصدی را در حجم تراکنش گزارش می‌دهد. این رشد در سه ماهه چهارم سال 2022 حدود 32 درصد بیشتر از مدت مشابه در سال 2021 بوده و نشان می‌دهد رشد آن کاملا ارگانیک است.

گزارش Valkyrie Investment، در فوریه 2023، به پذیرش شبکه لایتنینگ را از زمان آغاز به کار آن اشاره و بر اهمیت آن در صنعت کریپتو تأکید می‌کند. هدف این شبکه بهبود سرعت تراکنش بیت کوین و کاهش کارمزدها با ایجاد یک لایه مجزا برای تراکنش‌های خارج از زنجیره است و امکان انجام تراکنش‌های متعدد را  خارج از بلاکچین اصلی فراهم می‌کند. این امر تراکم شبکه را کاهش می‌دهد و محدودیت‌های مقیاس‌پذیری بیت کوین را برطرف می‌کند.

اکثر صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال، از جمله بیت‌فینکس، کراکن و OKX، قبلاً شبکه لایتنینگ را ادغام کرده‌ بودند. اگر بیانیه آرمسترانگ محقق شود، کوین‌بیس نیز به زودی به جمع این صرافی‌ها می‌پیوندد.

 

پیشنهاد مطالعه: حریم خصوصی در شبکه شبکه لایتنینگ

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا