ایستگاه خبر

Coinbase پس از عرضه‌ی سهام خود در نزدک با شکایت دادخواهی سنخی روبرو شده است

مدیران و شرکت‌های سرمایه‌گذاری وابسته به هولدینگ و صرافی Coinbase پس از عرضه‌ی سهام این صرافی در بورس نزدک با یک شکایت دادخواهی سنخی روبرو شده‌اند. صرافی Coinbase در ماه آوریل ۱۱۴,۸۵۰,۷۶۹ سهم از کلاس A دارایی‌های خود را در بورس نزدک عرضه کرد که قیمت هر واحد از آن ۳۸۱ دلار بوده است.

سرمایه‌گذاران هشدار می‌دهند

شرکت بین‌المللی دادرسی حقوق مصرف‌کنندگان Scott+Scott Attorneys از جانب دونالد رمزی و سایر اشخاص حقیقی مشابه، یک شکایت دادخواهی سنخی درخصوص اوراق بهادار را علیه Coinbase ثبت نموده است. این افراد که در عرضه‌ی عمومی سهام Coinbase اقدام به خرید دارایی‌ کلاس A این هولدینگ کرده‌اند، در  دادخواهی خود از این سهام به‌عنوان «کالایی تجاری با اطلاعات اشتباه و گمراه‌کننده» یاد کرده‌اند.

برخی از منابع حاکی از آن است که Coinbase هنگام عرضه‌ی سهام خود در بورس نزدک موفق به اعلام آن نشده است که نیازمند یک تزریق مالی بزرگ است. این صرافی با لیست کردن سهام خود در نزدک و افزایش جامعه‌ی کاربری خود، در معرض آسیب‌پذیری‌هایی گسترده‌ای در سطح خدمات کاربری قرار گرفته است.

شاکیان این پرونده اظهار داشتند که «بیانات مثبت این صرافی درخصوص چشم‌انداز کاری و اعتبار آن گمراه‌کننده بوده و فاقد هرگونه ساختار عقلانی است.»

Coinbase پس از عرضه‌ی سهام خود در نزدک با شکایت دادخواهی سنخی روبرو شده است

فریب‌خوردگان Coinbase

به‌تازگی یک تریدر «فریب‌خورده‌ی» دوج‌کوین در Coinbase اقدام به ثبت یک شکایت دادخواهی سنخی علیه این صرافی نمود و خواهان جبران خسارت میلیون دلاری خویش شد.

این شاکی که David Suski نام دارد مدعی شده است که کمپین جذب سرمایه‌گذار دوج‌کوین در صرافی Coinbase گمراه‌کننده بوده و باعث شده تا وی ۱۰۰ دلار از این توکن را برای راه‌یابی به یک قرعه‌کشی ۱.۲ میلیون دلاری، از دست بدهد.

روش معمول این رقابت‌ها این‌گونه است که جوایز از طریق یک سیستم قرعه‌کشی به کاربران یکی از محصولات و خدمات Coinbase تعلق می‌گیرد. شرکت کردن در این مسابقه نیازمند هیچ‌گونه تریدی نبوده، اما براساس دادخواهی مطرح شده این صرافی با ارسال یک کارت ساده به ایمیل شرکت‌کنندگان آنها را برای انجام یک معامله‌ی دوج‌کوین گمراه کرده و از راه آن کسب درآمد نموده است.

پیشنهاد مطالعه: دوج کوین چیست؟ (DogeCoin)

Source

https://coiniran.com/?p=46717
دکمه بازگشت به بالا