ایستگاه خبر

کوین‌بیس با دعوی حقوقی سنخی روبرو شد

شرکت حقوقی Portnoy از کوین‌بیس (Coinbase) صرافی رمز ارزی، که در اوایل سال جاری سهام عمومی خود را عرضه اولیه کرد، شکایت کرده است.

این پرونده ادعا می‌کند که اطلاعات ثبت Coinbase و اسناد مربوط به آن برای IPO گمراه‌کننده بوده و به همین دلیل خسارت قابل توجهی به سرمایه‌گذارانی که اوایل سال جاری در Nasdaq بر روی COIN $ سرمایه‌گذاری کردند، وارد کرد.

بحث اصلی این دعوی اینطور شرح داده شده است:

در این شکایت ادعا شده است که بیانیه ثبت‌نام و اطلاعنامه‌ای که برای پیشنهادات Coinbase استفاده می‌شد گمراه‌کننده و نادرست است و حذف شده است تا بیان شود که ، در زمان ارائه: (۱) کوین‌بیس نیاز به تزریق نقدی قابل توجهی داشت. (۲) کوین‌بیس مستعد ایجاد اختلال در سطح سرویس بود، که به طور فزاینده‌ای احتمال وقوع داشت، زیرا این صرافی خدمات خود را به یک پایگاه کاربر بزرگتر رساند. و (۳) اظهارات مثبت در مورد تجارت، عملیات و چشم‌انداز کوین‌بیس مبنای معقولی نداشت…

 

به این معنی ادعاهای Coinbase در مورد وضعیت مالی‌اش اغراق‌شده یا اشتباه بوده، و تلاش می‌کرده همزمان با راه اندازی مقیاس پذیری پلتفرم خود برای فروش توسعه دهد.

ارزش این صرافی در زمان عرضه اولیه آن ۱۰۰ میلیارد دلار پیش‌بینی شده بود، با حداقل ارزش ۶۶.۵ میلیارد دلار بر اساس قیمت مرجع از نزدک و گلدمن ساکس.

به گفته پورتنو، Coinbase نمایندگی‌های خود را که در ۱۷ مه سال جاری راه‌اندازی شدند تضعیف کرد. نمایندگی قبلی اظهار داشت که پول نقد و معادل نقدی موجود در این شرکت رمز ارزی از طریق اعلانات برای افزایش سرمایه در قالب فروش اوراق بهادار قابل تبدیل کافی است. سپس این شکایت جزئیاتی مربوط به مشکلات فنی کاربران در این پلتفرم را فاش کرد. یکی از این مشکلات تأخیرهایی به دلیل تراکم و شلوغی شبکه بود که برداشت و تبدیل در بستر کوین‌بیس را برای کاربران دشوار می‌کرد. این مشکلات به‌عنوان مواردی از ارائه نادرست که منجر به خسارت شده در این دادخواست آمده است.

این دادخواست علاوه بر این ادعا می‌کند که خسارات قابل توجهی بر اساس اطلاعات نادرست کوین‌بیس متحمل شده است. شرکت قانونی پورتنوی می‌گوید اگر کوین‌بیس مستندات شفافی در مورد صورت ثبت و دفترچه وضعیت مالی آن و همچنین عملکرد کلی پلتفرم مبادله/معاملات رمز ارزی خود ارائه می‌داد، از وقوع این خسارات قابل توجه جلوگیری می‌شد.

قیمت COIN $ از زمان راه‌اندازی آن به طور مداوم کم شده و حداقل ۴۲ درصد از ارزش اولیه آن را در مدت ۹۰ روز کاهش یافته است. در زمان انتشار خبر، $ COIN با ۲۴۴.۳۶ معامله می‌شود.

 

 

پیشنهاد مطالعه: صرافی غیرمتمرکز (DEX) چیست؟ + معرفی بهترین صرافی‌های غیرمتمرکز

 

Source

https://coiniran.com/?p=46912
دکمه بازگشت به بالا