ایستگاه خبر

اضافه کردن پاداش استیکینگ کاردانو به کوین‌بیس

کوین‌بیس صرافی ارزهای دیجیتالی، در سال گذشته فهرست پروپیمانی داشته و همه چیز را از ApeCoin (APE) تا Wrapped Centrifuge (WCFG) به لیست خود اضافه کرده است. این صرافی در حال حاضر در حال تقویت گزینه‌های استیک خود است. کوین‌بیس امروز اعلام کرد که اکنون برای ADA، ارز دیجیتال اصلی بلاکچین کاردانو خدمات سپرده‌گذاری ارائه می‌کند.

در توضیح این تصمیم، روپمالینی ساهو، مدیر محصول این صرافی، به طراحی «انعطاف‌پذیر، پایدار و مقیاس‌پذیر» بلاکچین کاردانو اشاره کرد. این طراحی از قراردادهای هوشمند مشابه اتریوم و سولانا برای فعال کردن امور مالی غیرمتمرکز، NFTها و سایر فعالیت‌ها در شبکه استفاده می‌کند.

کاردانو یک ارز دیجیتال اثبات سهام است، به این معنی که امنیت شبکه آن نه از طریق استخراج، مانند بیت کوین، بلکه توسط افرادی که بخشی از دارایی‌های ADA خود را به شبکه اختصاص می‌دهند، تأمین می‌شود. در ازای آن، آن‌ها سهمی از ADA تازه تولید شده را دریافت می‌کنند.

از آنجایی که این فرآیند «سرمایه‌گذاری» می‌تواند برای کاربر معمولی کمی طاقت‌فرسا یا زمان‌بر باشد، کوین‌بیس و سایر صرافی‌ها پیشنهاد می‌کنند این کار را برای آن‌ها انجام دهند – ADA را با هم در شبکه کاردانو جمع کرده و سپس بخشی از پاداش‌ها را دوباره توزیع می‌کنند. برای این اقدام کوین‌بیس سود سالانه ۳.۷۵ درصد را تخمین زده است که هر پنج تا هفت روز یکبار توزیع می‌شود.
کاردانو که قیمت آن امروز از ۱.۰۰ دلار به ۱.۰۹ دلار در زمان انتشار جهش کرده است، هفته بسیار خوبی را نسبت به سایر سکه‌های شناخته‌شده سپری می‌کند. نرخ رشد ADA طی هفت روز گذشته ۳۰ درصد بوده است، در مقایسه با افزایش ۱۰ درصدی اتریوم و ۸ درصدی برای سولانا.

ADA پس از آلگوراند، Cosmos، اتریوم و Tezos، پنجمین سکه‌ای است که کوین‌بیس برای آن خدمات استیک ارائه می‌کند. ساهو می‌گوید این صرافی قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ به افزایش سبد سپرده‌گذاری خود ادامه دهد.

 

پیشنهاد مطالعه: گواه اثبات سهام یا proof of stake چیست؟ (PoS)

 

Source

https://coiniran.com/?p=50360
دکمه بازگشت به بالا