ایستگاه خبر

رشد بیش از ۱۰۰ درصدی قراردادهای آتی بیت کوین از ابتدای امسال

به گزارش شرکت تحلیل داده‌ی Skew، معاملات آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو (CME) طی چند روز اول سال جدید دو برابر شده است. در ۱۷ ژانویه قراردادهایی به ارزش حدودی ۲۳۵ میلیون دلار  (۵۳۲۹ قرارداد) در CME باز بوده در حالی که این مقدار برای ۱۰ دسامبر سال گذشته  ۱۱۰ میلیون دلار بوده است. معیار این ارزیابی مجموع قراردادهای‌ست که به سررسید نرسیده و یا در آن روز اجرا یا تحویل فیزیکی شده، هستند.

Screen Shot 2020 01 20 at 1.45.03 PM 545x309 1

افزایش تعداد قرارادادها در کنار افزایش قیمت بیت کوین تائیدکننده‌ی روندی صعودی‌ست. قیمت بیت کوین که در اواسط دسامبر به ۶۴۳۰ دلار سقوط کرد روز یکشنبه به بالاترین سطح پنج ماه اخیر یعنی ۹۱۸۸ دلار رسید و در زمان نگارش این خبر در حدود ۸۶۰۰ معامله می شود که نشان دهنده‌ی سود ۲۰ درصدی از ابتدای امسال است.

افزایش معاملات در CME نشان‌دهنده‌ی افزایش علاقه‌ی معامله‌گران نهادی به بیت کوین و موجب تکامل بیشتر آن به عنوان یک کلاس دارایی است. به گفته‌ی Skew سایر صرافی‌ها نیز شاهد افزایش حجم معاملات در روزهای گذشته بوده‌اند و حجم کل معاملات در روز ۱۴ ژانویه به ۲۵ میلیارد دلار رسید که بالاتر از رکورد قبلی در ۲۶ اکتبر سال گذشته بود.

Source

https://coiniran.com/?p=36503
دکمه بازگشت به بالا