ایستگاه خبر

با سقوط بانک سیلیکون‌ولی USDC پیوند خود را با دلار از دست داد!

پس از سقوط بانک سیلیکون‌ولی در روز جمعه، سؤالاتی پیرامون یکی از شرکت‌های شناخته‌شده ارزهای دیجیتال، سیرکل (Circle)، صادرکننده دومین استیبل کوین، USDC شکل گرفت.

سیرکل در تأییدیه ماه مارس خود فاش کرده بود که بخشی از ۹.۸۸ میلیارد دلار ذخایر نقدی آن در SVB نگهداری می‌شد، اگرچه کل مبلغ را فاش نکرد. پس از فروپاشی بانک سیلیکون‌ولی برداشت‌ها از USDC افزایش یافت و از زمان تعطیلی SVB، پلتفرم اطلاعات رمزارزی نانسن (Nansen) از بیش از ۱ میلیارد دلار بازخرید این استیبل کوین خبر داد. ارزش بازار USDC بیش از ۴۰ میلیارد دلار است.

از آنجایی که USDC پیوند دلاری خود را در صرافی‌های مختلف ارز از دست داد، سیرکل به دنبال ایجاد اعتماد به نفس بود و شرکت در ساعت ۶:۵۰ عصر به وقت شرقی توییت کرد که به طور عادی به کار خود ادامه می‌دهد و بانک سیلیکون‌ولی تنها یکی از شش شریک بانکی آن‌هاست و ۲۵ درصد از ذخایر آن را که به صورت نقد نگهداری می‌کند. این شرکت هنوز ارزش سرمایه‌ای که در SVB نگه‌داری می‌کرد را افشا نکرده است.

با ادامه خروج سرمایه‌گذاران از USDC، بایننس اعلام کرد که به طور موقت سیاست تبدیل خودکار USDC به استیبل کوین BUSD را به حالت تعلیق در می‌آورد و این اقدام را به عنوان یک «مرحله رویه‌ای عادی مدیریت ریسک» توصیف کرد.

در ساعت ۱۰:۱۱ عصر به وقت شرقی، سیرکل با جزئیات بیشتری ارائه کرد و در توییتی نوشت ۳.۳ میلیارد دلار یا حدود ۸ درصد از ذخایر آن در بانک سیلیکون‌ولی باقی مانده است و نشان داد که وایرهایی که روز پنجشنبه برای حذف موجودی‌ها از بانک آغاز شده بود پردازش نشده است.

در همین حال، USDC همچنان تضعیف شد و توکن تا ساعت ۱۰:۴۰ شب به وقت شرقی با ۰.۹۲ دلار در برابر تتر در کراکن معامله شد. کوین‌بیس اعلام کرد که در آخر هفته و زمانی که بانک‌ها تعطیل هستند، تبدیل‌های USDC به USD را موقتاً متوقف می‌کند. کوین‌بیس برای ایجاد USDC با سیرکل همکاری کرد و این توکن را در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی کرد.

 

 

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با شرکت سیرکل (Circle)

 

Source

https://coiniran.com/?p=61362
دکمه بازگشت به بالا