ایستگاه خبر

شرکت سیرکل در مسیر تبدیل شدن به یک بانک تجاری با ذخیره کامل

شرکت سیرکل (Circle)، خالق استیبل کوین USDC، از برنامه‌های خود را برای تبدیل شدن به یک بانک تجاری با ذخیره کامل خبر داد.

در صورت تصویب طرح، این بانک ارز دیجیتال مستقیماً تحت نظارت خزانه‌داری ایالات متحده، فدرال رزرو، دفتر کنترل‌کننده ارز و شرکت بیمه سپرده‌های فدرال فعالیت می‌کند.

اطلاعیه و پرونده S-4

جرمی آلیر، مدیرعامل Circle، برنامه‌های این شرکت را از طریق یک اعلامیه رسمی اعلام کرد:

Circle قصد دارد به یک بانک تجاری ملی با ذخیره کامل تبدیل شود که تحت نظارت و الزامات مدیریت ریسک فدرال رزرو، خزانه‌داری ایالات متحده، OCC و FDIC فعالیت می‌کند. ما معتقدیم که بانکداری با ذخیره کامل، که بر اساس فناوری ارزهای دیجیتال ساخته شده است، می‌تواند نه تنها به یک سیستم مالی بسیار کارآمدتر، بلکه به یک سیستم مالی امن‌تر و مقاوم‌تر منجر شود.

Circle به‌عنوان بانک

اگر شرکت سیرکل واقعاً به یک بانک تبدیل شود، تحت نظارت دولت و قوانین و مقررات سختگیرانه‌تری قرار خواهد گرفت. در حال حاضر، Circle فقط مقررات انتقال پول را رعایت می‌کند. با این حال، Circle به‌عنوان یک بانک ذخیره کامل تحت نظارت چهار نهاد دولتی از جمله فدرال رزرو، خزانه‌داری ایالات متحده، دفتر کنترل‌کننده ارز (OCC) و شرکت بیمه سپرده‌های فدرال (FDIC) خواهد بود.

Circle همچنین باید اطلاعاتی در مورد ذخایر خود منتشر کند که بسیار دقیق‌تر از جزئیات داوطلبانه فعلی است که در حال حاضر منتشر می‌شود. Circle این خبر را تنها یک ماه پس از اعلام عمومی شدن آن در بورس نیویورک اعلام کرد.

دومین استیبل کوین بزرگ جهان

همراه با کوین‌بیس، شرکت سیرکل بیش از ۲.۷۵ میلیارد دلار USDC را مدیریت می‌کند، که دومین استیبل کوین بزرگ پس از تتر است. توکن‌های USDC با مقدار مساوی پول نقد و سایر دارایی‌های دلار آمریکا مانند اوراق قرضه پشتیبانی می‌شوند. Circle اولین بانک رمز ارزی نخواهد بود، زیرا Anchorage و Paxos قبلاً موافقت مشروط منشور اعتماد بانک ملی OCC را دریافت کرده‌اند. Kraken و Avanti نیز تحت قوانین ایالت وایومینگ به رسمیت شناخته شده‌اند.

 

پیشنهاد مطالعه: بررسی نحوه درآمدزایی شرکت‌ها از استیبل کوین ها (Stablecoin)

 

Source

https://coiniran.com/?p=46993
دکمه بازگشت به بالا