ایستگاه خبر

چینی‌ها ۸.۸ یوان دیجیتال خرج کردند

چینی‌ها در هفته اول فعالیت آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی چین که یکی از بزرگترین آزمایش‌هایی‌ست که در نوع خود تاکنون در این کشور انجام شده، بیش از ۸.۸ میلیون یوان دیجیتال معادل ۱.۳ میلیون دلار، هزینه کرده‌اند. شهروندان شنژن چین در آزمایشی شرکت کردند و اکثریت آنها برای پرداخت چیزهای مختلف روزانه از نسخه‌ی آزمایشی ارز دیجیتالی بانک مرکزی استفاده کرده‌اند.

گزارش شده است که بیش از ۱.۹ میلیون متقاضی برای شرکت در آزمایشات متقاضی شده‌اند و در نهایت بیش از ۴۷۰۰۰ مشتری در برنامه شرکت کرده‌اند. به افرادی که برای شرکت در این دوره انتخاب شده بودند، ۲۰۰ یوان دیجیتال برای استفاده در مراکز پشتیبانی اهدا شد که به موجب آن ۶۲۰۰۰ معامله منفرد در طول دوره آزمایشی شد.

|| بیشتر بخوانید:‌ پنج شیوه‌ای که ارز دیجیتال جهان را تغییر می‌دهد||

دور جدید آزمایشات در شنزن کل هزینه‌های ارز دیجیتال چین را تاکنون به بیش از ۱ میلیارد دلار ‌رساند. بانک مرکزی و مقامات ایالتی مشتاق بودند که به طور گسترده این فناوری را قبل از مقیاس سراسری در سطح کشور آزمایش کنند.

این خبر موقعیت چین را به عنوان رهبر جهانی در ارزهای دیجیتال بانک مرکزی تثبیت می‌کند، گزارش‌ها حاکی از آن است که چین در توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی از سایر بانک‌های مرکزی بزرگ پیشی گرفته است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41700
دکمه بازگشت به بالا