ایستگاه خبر

چاینا تلکام: بلاک چین، کاربردهای متعددی در نسل پنجم سامانه‌های ارتباط سیار یا ۵G دارد

جیاونگ وی، مدیر آزمایشگاه تحقیقاتی بلاک چین و اقتصاد دیجیتال چاینا تلکام طی مصاحبه‌ای با خبرگزاری Cebnet گفته است که فناوری بلاک چین از قابلیت‌های بی‌شماری برای بهبود شبکه‌ی موبایل ۵G‌ برخوردار است.

مطابق با تخمین‌های چاینا تلکام در سال ۲۰۱۹، انتظار می‌رود سرویس‌های ۵G تا پایان سال میلادی جاری در چین به بیش از ۱۷۰ میلیون مشترک دست پیدا کنند. جیانگ وی می‌گوید انتظار دارد که بلاک چین، نقشی حیاتی در مدیریت معتمد، تعامل ایمن و همکاری کارآمد میان اجزای فعال در فناوری ۵G ایفا کند.

جیانگ وی در ادامه گفته است که فناوری بلاک چین، چشم‌انداز سرمایه‌ی اجتماعی ۵G را گسترش می‌دهد. او بر این باور است که این امر می‌تواند صنعت مخابرات را در تامین سرمایه‌ی جمعی زیرساخت‌های ۵G یاری دهد. او همچنین خاطرنشان کرده است که بلاک چین می‌تواند در تحقق تسهیم منابع ۵G موثر واقع شود.

گفتنی است چاینا تلکام در حال آزمایش بلاک چین برای بهبود سرویس‌های رومینگ بین‌المللی است. این شرکت مخابراتی بلاک چین را روشی کارآمد برای حذف نیاز به سرویس‌دهندگان شخص ثالث می‌داند. اگر پای بلاک چین به سرویس رومینگ باز شود، می‌توان انتظار داشت که ارائه این سرویس، یکپارچه‌تر و راحت‌تر شود.

جیانگ وی می‌گوید:

پیش از آنکه بتوانیم شاهد یکپارچه‌سازی بلاک چین و فناوری ۵G باشیم، مسائل متعددی باید حل و فصل شود. از میان این مسائل می‌توان به جنبه‌های امنیتی و قانونی قراردادهای هوشمند اشاره کرد.

وی در ادامه افزوده است:

علاوه بر این، از منظر طراحی، قراردادهای هوشمند نمی‌توانند تعمیر یا به‌روز شوند. از این رو، قراردادهای هوشمند ۵G به تدوین راهکارهای استانداردی برای اشکال‌زدایی و به‌روزرسانی نیاز دارند.

Source

https://coiniran.com/?p=38761
دکمه بازگشت به بالا